Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie ustalili, a następnie zatrzymali 20-latka podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Jego ofiarą był nieletni. Sprawca usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.
W weekend (3-4 czerwca) policjanci strzelińskiej jednostki prowadzili ustalenia sprawcy wymuszenia rozbójniczego. - Z akt wynika, że 3 czerwca br., w Strzelinie na ul. św. Floriana nieletni został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę, który grożąc odebraniem mu roweru, zażądał pieniędzy – informuje mł. asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Bezpośrednio po tym sprawca oddalił się w nieznanym kierunku.
Policjanci krok po kroku zaczęli ustalać odpowiedzialnego za to przestępstwo. Szczegółowo przeprowadzone rozpoznanie i poczynione ustalenia doprowadziły do 20-letniego mężczyzny (mieszkańca powiatu strzelińskiego). 6 czerwca 2022 roku został zatrzymany i doprowadzony do tutejszej jednostki, gdzie przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśniania. - Tego samego dnia sprawca został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Strzelinie, gdzie na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawiono mu zarzut wymuszenia rozbójniczego – dodaje mł. asp. Łukasz Porębski. - Prokurator zastosował wobec sprawcy wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
Za wymuszenie rozbójnicze sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.