Policjanci strzelińskiej jednostki prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa. Zamówiony węgiel nie dotarł do adresata, pomimo wpłaty należnych pieniędzy. Po kilku dniach od publikacji ogłoszenie o sprzedaży węgla zniknęło z mediów społecznościowych. Policja apeluje, aby być ostrożnym w tego typu zamówieniach.
Ostatnimi czasy węgiel stał się towarem deficytowym i obszarem do działalności również różnych oszustów, żerujących na ludzkiej nieświadomości, a czasami naiwności. 8 września mieszkanka powiatu strzelińskiego zawiadomiła strzelińską policję, że za pośrednictwem strony internetowej zakupiła węgiel. Kobieta dokonała wpłaty na podany w ofercie numer konta bankowego. Po kilku dniach ogłoszenie zniknęło ze strony internetowej, a sprzedawca nie odbierał telefonu i nie odpowiadał na liczne wiadomości tekstowe. W końcu mieszkanka postanowiła złożyć zawiadomienie do Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.
- Policja apeluje, aby być ostrożnym w tego typu zamówieniach – podkreśla asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie w mediach społecznościowych jest prawdziwe i wiarygodne. Osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć, szybko urywają kontakt.
Na ten temat pisaliśmy w 36 (1124) wydaniu papierowym Słowa Regionu. 

Komentarze   

spajker. Permalink3 +2 spajker.
RE: Kolejne oszustwo metodą „na węgiel”
Cytuję Janek1213:
Najważniejsze ze było tanioo!

tylko zamożnych stać na tanie zakupy.
2022-09-20 17:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Janek1213 Permalink2 0 Janek1213
niewazne
Najważniejsze ze było tanioo!
2022-09-20 16:32 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: Kolejne oszustwo metodą „na węgiel”
policja jednego 80cio latka odratowała i nie dała mu umrzeć jak chciał. policja drugiego 78cio latka po piwie na rowerze zabiła mandatem 2 500 zeta i nie dała mu żyć jak chciał.
teraz policja dopadnie oszusta a sąd da mu wyrok 14 dni prac społecznych i zakaz oszukiwania w zawieszeniu na rok.
w policji nie da się pracować na trzeźwo.
polecam radiowozy typu kombi gdzie można rozłożyć tylną kanapę i się przespać za miastem. mniej szkód społecznych z powodu istnienia policji będzie.
2022-09-20 12:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.