Potrącił kobietę i uciekł. Poszkodowana z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy.
We wtorek, 20 września, kilka minut przed godz. 19.00 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie odebrał zgłoszenie. Wynikało z niego, że w Księginicach Wielkich w gm. Kondratowice samochód potrącił pieszą, a sprawca uciekł. - Niezwłocznie zadysponowany na miejsce patrol potwierdził otrzymane zgłoszenie – wyjaśnia asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Na miejsce zadysponowano również Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił poszkodowanej niezbędnej pomocy. Z obrażeniami ciała nie zagrażającymi życiu kobieta trafiła do szpitala.
Chwilę później policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki BMW z nieznanych przyczyn potrącił 19-letnią kobietę. Ta wyszła na spacer z psem. - Bezpośrednio po zdarzeniu sprawca nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy poszkodowanej – dodaje asp. Łukasz Porębski. - Odjechał w kierunku Dzierżoniowa. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania osoby podejrzanej. Intensywne i skrupulatnie czynności pozwoliły wytypować sprawcę. Mundurowi pojechali do pobliskiej miejscowości na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Na jednej z posesji zauważyli wskazany w zgłoszeniu samochód. Pojazd miał uszkodzenia potwierdzające udział w wypadku komunikacyjnym. Wewnątrz pojazdu mundurowi zaskoczyli śpiącego mężczyznę, 46-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego. Już podczas wstępnego rozpytania mężczyzna przyznał się, że brał udział w zdarzeniu drogowym. Jednak nie jest w stanie wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Być może mężczyzna w ten sposób chciał ukryć fakt, że w wydychanym powietrzu miał blisko 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali sprawcę i doprowadzili do tutejszej jednostki celem wytrzeźwienia i wykonania niezbędnych czynności procesowych.
Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzuty, za które Kodeks karny przewiduje do kilkunastu lat pozbawienia wolności.

Komentarze   

spajker. Permalink5 +3 spajker.
RE: Potrącił pieszą i uciekł
Cytuję bolid:
Marka jak zwykle nie ma znaczenia.

ma znaczenie bmw. będziesz miał wykroczenia będziesz miał wydatki będziesz miał wypadek będziesz miał wiochę. policja dobrze o tym wie i wystarczy zapytać sołtysa kto tu ma bmę a policja już wie że ma sprawcę. czarne wielkie samochdy niemieckie powinny mieć na masce namalowany znak z jak ruskie czołgi w ukrainie.
2022-09-24 07:21 Cytować Zgłoś administratorowi
bolid Permalink4 +2 bolid
RE: Potrącił pieszą i uciekł
Marka jak zwykle nie ma znaczenia.
2022-09-23 21:29 Cytować Zgłoś administratorowi
TruckdriverDST Permalink3 +6 TruckdriverDST
RE: Potrącił pieszą i uciekł
Do tragedii może dojść w rynku podczas wieczorno-nocnych rajdów grup "jakiego mam złoma zobaczcie i posłuchajcie wszyscy"
2022-09-23 20:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Kowalowski Permalink2 0 Kowalowski
Dramat z pieszymi
Ale to prawda. Zacznijmy od tego czy piesza była odpowiednio oznakowana i czy szła dobra strona drogi. Łatwo ocenić potrącenie pieszego i obwinić kierowcę. Ok, tu był pod wpływem. Nic go nie tłumaczy. Ale warto tez zwrócić uwagę i nawet trzeba, na zachowanie pieszego. Bo przy dużej czesci przypadków to kierowca jest sadzony za wykroczenia pieszego. Bo pieszy może dostać tylko wykroczenie. A kierowca nawet kratki. Gdzie tu sprawiedliwość?
quote name="spajker."]rowerzysta i pieszy za miastem to samobójca. bez kamizelki odblaskowej szanse przeżycia to 50/50. kamizelka z daleka jest widoczna a dodatkowo kierowca myśli że to może policja i odruchowo zwalnia
2022-09-23 19:50 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: Potrącił pieszą i uciekł
rowerzysta i pieszy za miastem to samobójca. bez kamizelki odblaskowej szanse przeżycia to 50/50. kamizelka z daleka jest widoczna a dodatkowo kierowca myśli że to może policja i odruchowo zwalnia
2022-09-23 10:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.