To była akcja jak z sensacyjnego filmu. Drony, policja, inspektorzy WIOŚ i strażacy. A po drugiej stronie przestępcy zatruwający środowisko.
Na początku lutego br. w kopalni piasku w Żeleźniku (gmina Strzelin) doszło do spektakularnej akcji służb ochrony środowiska. Inspektorzy WIOŚ zatrzymali na gorącym uczynku kierowców, którzy próbowali zrzucić tam kilkadziesiąt ton odpadów. W akcji brali również udział strażacy i policjanci z naszych komend powiatowych i komend wojewódzkich. Pierwsze czynności na miejscu przestępstwa wykonywała również strzelińska prokuratura. Ze względu na skalę nielegalnej działalności postępowanie w tej sprawie przejęła Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.
O sprawie informowaliśmy na naszych łamach w relacji dziennikarzy „Słowa Regionu”.
W lutym br. policja zatrzymała cztery osoby podejrzane o udział w nielegalnym procederze. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Okres ten kończył się 10 maja br. - Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu wystąpiła do sądu o przedłużenie aresztu o dalsze 3 miesiące – powiedziała prokurator Anna Placzek-Grzelak, rzeczniczka prasowa prokuratury. - Oczekujemy, że w najbliższym czasie wpłynie do prokuratury opinia biegłych co do rodzaju i ilości zdeponowanych w piaskowni w Żeleźniku odpadów.
Na ten temat pisaliśmy w 19 (1157) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.