Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch nowych przypadka zarażenia koronawirusem. Pacjenci przebywają do szpitalach w Raciborzu i w Warszawie. Oboje są w dobrym stanie. Służby sanitarno-epidemiologiczne docierają do wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi.
Dotąd w Polsce odnotowano już osiem przypadków zakażenia koronawirusem. Pierwszy przypadek potwierdzono w środę. Pacjent, u którego go wykryto jest hospitalizowany w Zielonej Górze. Przyjechał autokarem z Niemiec. W piątek potwierdzono kolejne cztery przypadki. Dwoje pacjentów przebywa w szpitalu w Szczecinie (przyjechali z Włoch), jeden w szpitalu Wrocławiu (przyleciał z Wielkiej Brytanii). Czwarty przypadek to pacjentka w szpitalu w Ostródzie. Podróżowała ona autokarem z Niemiec razem z pacjentem, u którego wykryto pierwszy przypadek. Również w Ostródzie jest hospitalizowany kolejny, szósty, pacjent z zakażeniem, który także podróżował tym samym autokarem, co tzw. pacjent zero.
***
Wśród krajów europejskich wirus najbardziej rozprzestrzenił się we Włoszech, gdzie potwierdzono ponad 4,6 tys. przypadków, w Niemczech - 684 przypadki, we Francji - 613 przypadków, oraz w Hiszpanii - 374 przypadki. Zachorowania mają miejsce również w 38 innych krajach Europy, m.in. w Wielkiej Brytanii, w Szwajcarii, w Irlandii, w Norwegii, w Holandii, w Szwecji, w Finlandii, w Austrii, czy Belgii.
***
Koronawirus we Włoszech wymusił radykalne zaostrzenie przepisów. W nocy z soboty na niedzielę premier kraju ogłosił specjalny dekret. Zamknięte zostaną kina i teatry, a działanie restauracji radykalnie ograniczone. Obywatele będą też musieli uzasadnić konieczność podróżowania. Kwarantanna we Włoszech obejmie aż 16 mln osób.
***
Do soboty, 7 marca na całym świecie odnotowano 102 132 potwierdzonych przypadków. Liczba ofiar śmiertelnych choroby wzrosła do 3 488. Zgony zgłoszono z: Chin (3072), Włoch (197), Iranu (124), Korei Południowej (44), Stanów Zjednoczonych (14), Francji (9), pokładu międzynarodowego przewoźnika (Japonia - 6), Japonii (6), Hiszpanii (5), Australii (2), Iraku (2), Holandii (1), Filipin (1), San Marino (1), Szwajcarii (1), Tajwanu (1), Tajlandii (1) i Wielkiej Brytanii (1).


Komentarze   

Aptekarz Permalink1 +3 Aptekarz
RE: Dwa nowe przypadki koronawirusa
Nie bój nie bój jakoś to będzie.
2020-03-08 13:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.