Nowe obostrzenia w strefie żółtej i czerwonej. Rząd wprowadza nowe zarządzenia po spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zmiany dotyczą gastronomii, nauczania, transportu oraz kultury i sportu. Nowe obostrzenia w strefie żółtej i czerwonej będą obowiązywały od 17 października.
W strefach czerwonych w szkołach wyższych i ponadpodstawowych wprowadza się naukę zdalną, w strefach żółtych w szkołach wyższych i ponadpodstawowych naukę hybrydową. - Tu nie chodzi tylko o kwestię pobytu dzieci w szkołach, ale też kwestię chociażby transportu. To wszystko będzie zmniejszało liczbę interakcji - wyjaśniał premier. Morawiecki podkreślił, że jeżeli będzie taka konieczność ze względu na naukę zdalną dla dzieci młodszych, to dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie przywrócony.
W obu strefach zawiesza się działanie siłowni, basenów, aquaparków i siłowni.
W strefie czerwonej zostają wprowadzone zmiany w transporcie publicznym. Zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich. W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć do 10 osób.
Zostają wprowadzone ograniczenia w placówkach handlowych do pięciu osób na jedną kasę, zakaz organizacji imprez okolicznościowych takich jak wesela czy konsolacje. Zgromadzenia nie będą mogły być większe niż 10 osób.

Komentarze   

fix Permalink3 +1 fix
RE: Zdalna edukacja... i koniec z weselami
Cytuję Mark:
No tak przecież to logiczne, wirus poczeka do 17 października....

Logicznym powinno być, że przygotowanie się do nowych zasad wymaga paru dni, ale jak widać nie dla wszystkich.
Co do wykorzystywania przez polityków obecnej sytuacji do swoich własnych celów, zgadzam się całkowicie. Patrz Sasin i 70 mln które przepadły bez wieści.
2020-10-15 20:52 Cytować Zgłoś administratorowi
MM Permalink2 +1 MM
Morawiecki podkreśla...
Morawiecki podkreśla, że zdalna nauka dla młodszych się nie należy bo... za drogo... Generalnie widać że idziemy w kierunku skandynawskim.
2020-10-15 19:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Mark Permalink1 +8 Mark
Naiwni i głupi ludzie
No tak przecież to logiczne, wirus poczeka do 17 października.... Teraz nie będzie aż tak szkodliwy. Wcześniej maseczka musiała przylegac ściśle do twarzy a teraz chroni nas kawał pleksy z lukami dokoła gęby. Robią nas w chu#a cały rok, Morawiecki celowo poszedł na kwarantannie żeby nie mieć konfrontacji z rolnikami, a teraz nagle ozdrowiał bez 10 dniowej izolacji. Idealnie udało im się przeciwstawić przeciw sobie społeczeństwo. Teraz nie możesz miesiąc kataru, grypy, anginy, itp bo od razu masz covid bo to ładnie pasuje do statystyk. To jest epidemia głupoty i strachu. W sklepie się zarazisz ale stając już na zimnie i w deszczu w kolejce już nie bo chroni cię maseczka produkowana w Chinach której i tak nie zmienisz co pół godziny tylko nosisz ją tydzień w brudnej kieszeni lub wala ci się po aucie. Makska nie ochroni cię przed wirusem tylko przed mandatem. Wirus to idelany czas na przepychanie ustaw lub innych szemranych spraw rządu. Tym wszystko idealnie wycisza.
2020-10-15 18:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.