foto: facebook.com/andrzejdudaAndrzej Duda został zaprzysiężony na prezydenta Polski. Przejęciu obowiązków przez nowego prezydenta towarzyszyło m.in. posiedzenie Zgromadzenia Narodowego. Po zaprzysiężeniu prezydent Duda wygłosił orędzie do Polaków, w którym mówił, że zrobi wszystko, by zrealizować składane w czasie kampanii prezydenckiej obietnice.

Po zaprzysiężeniu prezydent spotkał się z ustępującym Bronisławem Komorowski oraz jego małżonką. Następnie zobaczył się w gabinecie marszałka Sejmu z Konwentami Seniorów Sejmu i Senatu. Później uczestniczył w Mszy świętej w warszawskiej Archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

Poniżej plan uroczystości prezydenckich
Godz. 10.00 Uroczystość zaprzysiężenia przed Zgromadzeniem Narodowym (Sejm RP, Sala Plenarna)

Godz. 10.35 Złożenie wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Macieja Płażyńskiego - Marszałka Sejmu RP w latach 1997-2001
Złożenie wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Posłów i Senatorów RP - ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem
Złożenie wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Posłów na Sejm RP poległych podczas II Wojny Światowej

Godz. 11.50 Msza Św. w intencji Ojczyzny i inaugurującego służbę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (Archikatedra św. Jana Chrzciciela)

Godz. 13.30 Przejście Pary Prezydenckiej z Archikatedry św. Jana Chrzciciela do Zamku Królewskiego


 Godz. 14.00 Uroczystość przekazania Prezydentowi RP odznak Orderu Orła Białego i Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski (Zamek Królewski, Sala Wielka)

 Godz. 15.00 Uroczyste powitanie Prezydenta RP w Pałacu Prezydenckim

Godz. 15.30 Uroczystość przyjęcia przez Prezydenta RP zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi RP (Plac Piłsudskiego)


foto: facebook.com/andrzejduda
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.