Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jak co roku, w jednym miejscu spotkali się pracodawcy i poszukujący pracy. Jakie stanowiska czekały na odwiedzających? To nie wszystko, bo przyszłą szkołę mogli wybrać też uczniowie.
XVI Targi Pracy i X Edukacji odbyły się we wtorek, 2 kwietnia, w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzelinie. Cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców w różnym wieku. Targi odwiedzali zarówno poszukujący pracy, jak i młodzież, przed którą stoi wybór szkoły średniej czy studiów. Mieli okazję do zadawania wielu pytań, zapoznania się z możliwością skorzystania z kursów i szkoleń.
Wśród wystawców było 13 pracodawców i 14 agencji pośrednictwa pracy. Dwie z nich mieszczą się na terenie Strzelina (Silesia Plastic i MPC), natomiast pozostałe mają swoje siedziby głównie na terenie Oławy, Jelcza Laskowic, Bielan Wrocławskich, Kobierzyc i Wrocławia.
Jak poinformowała p.o. dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelinie Iwona Engel, firmy rekrutują pracowników przede wszystkim na stanowiska operatorów maszyn, wózków widłowych oraz produkcji. Na wiele stanowisk z dobrym wynagrodzeniem rekrutuje też firma LG. Liczne firmy z agencji pośrednictwa pracy poszukują opiekunów osób starszych, głównie na terenie Niemiec. Były też stoiska wielu instytucji.Swoją ofertę prezentowało m.in. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Ludowie Polskim
W targach tradycyjnie uczestniczyły również wszystkie szkoły ponadpodstawowe z powiatu strzelińskiego Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie i Ludowie Polskim. Nie zabrakło też Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.
- Byliśmy mile zaskoczeni zainteresowaniem instytucji, pracodawców i agencji zatrudnienia. To rekordowa liczba stanowisk w porównaniu do poprzednich lat. Myślę, że frekwencja jest bardzo dobra. Jeżeli ktoś poszukuje pracy lub chce ją zmienić, to naprawdę na targach ma szansę coś znaleźć – mówiła Iwona Engel. Targi zorganizowali Starostwo Powiatowe i Powiatowy Urząd Pracy w Strzelinie.
Dodaj komentarz