Powiat ma priorytety, które dla mieszkańców są najważniejsze. Pilnując sytuacji w szpitalu i na drogach, nie należy jednak zapominać, że są również inne zadania. Choćby działania w sferze społecznej.
W relacjach z sesji przedstawiamy dyskusje, jakie toczą się w ważnych dla mieszkańców powiatu sprawach. Tam zapadają decyzje, tam starosta i członkowie zarządu mają sposobność, żeby zdać radnym sprawozdanie ze swojej aktywności. Odbywa się to np. w ramach dyskusji nad raportem o stanie powiatu i przy udzielaniu zarządowi absolutorium. Jest jednak wiele bieżących spraw, o których warto mówić nie tylko raz do roku przy okazji sesji absolutoryjnych, czy raz w miesiącu w relacji z sesji. Dlatego poprosiliśmy Marka Czerwińskiego, starostę strzelińskiego, żeby opowiedział Czytelnikom „Słowa Regionu”, czym aktualnie zajmuje się zarząd powiatu i nad czym pracuje starosta.

Panie starosto, jeżeli chodzi o funkcjonowanie powiatu, to najczęściej na naszych łamach piszemy o sytuacji szpitala i złym stanie dróg. Czy tylko tymi tematami zajmuje się Pan, jako starosta?
- Zgadzam się, że są to dwa najtrudniejsze wyzwania, z którymi jako zarząd musimy sobie poradzić. Mieszkańcy powiatu dobrze wiedzą, że zła sytuacja finansowa szpitala i niedoinwestowanie dróg to problemy, z którymi, jako powiat, borykamy się od lat. Jeżeli jednak Pan pozwoli, zanim powiem o drogach i szpitalu, kilka słów o szeroko rozumianej kulturze. Chciałbym poinformować Czytelników „Słowa Regionu”, że wzorem lat ubiegłych, pod koniec sierpnia odbędzie się Jarmark Produktu Lokalnego. Impreza dobrze wpisała się do kalendarza lokalnych imprez kulturalnych, dlatego zorganizujemy Jarmark również w tym roku. Chcemy, żeby była to impreza z dużym udziałem mieszkańców powiatu. Na estradzie wystąpią lokalne zespoły ludowe i wykonawcy reprezentujący inne style muzyczne, a na straganach promować będziemy lokalne produkty. Od miodów, z których powiat strzeliński słynie, po rękodzieło pań z kół gospodyń wiejskich i rodzimych twórców. Już dziś zapraszam do Strzelina, na Rynek w sobotę 31 sierpnia br.

Organizacja Jarmarku to duże przedsięwzięcie logistyczne. Kto będzie partnerem powiatu przy organizacji imprezy?
- Od lat mamy kilku sprawdzonych partnerów, z którymi organizujemy Jarmark Produktu Lokalnego. Są to: Cukrownia „Strzelin, Powiatowy Urząd Pracy w Strzelinie, Gospodarczy Bank Spółdzielczy również w Strzelinie, firma Antolin i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Poza tym bardzo pomocni będą policjanci i strażacy. Wymieniłem tylko kilku partnerów, ale po imprezie i zapewne w trakcje jej trwania podziękujemy wszystkim.

Czy to jedyna impreza kulturalna, organizowania przez powiat?
- Nie, przygotowaliśmy jeszcze niespodziankę dla miłośników polskiej piosenki. Nawiązaliśmy współpracę z Aldoną Michalak, dyrektorką międzynarodowego festiwalu piosenek Anny German. Uzgodniliśmy, że pod koniec sierpnia i we wrześniu br. na estradzie SOK dwukrotnie wystąpi Katarzyna Zawada z recitalem „Śpiewająca Eurydyka”. Koncerty będą bezpłatne.
Więcej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

... Permalink7 +3 ...
RE: Co słychać w starostwie?
Ahahahahaha ...
2019-08-06 18:59 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink6 +2 spajker
RE: Co słychać w starostwie?
Cytuję [censored]:
Partia Interesów Syjonistycznych da nam 447 minus.(ustawa 447)

Silnoreki je im z ręki.
2019-08-06 17:57 Cytować Zgłoś administratorowi
pisda Permalink5 +4 pisda
RE: Co słychać w starostwie?
Partia Interesów Syjonistycznych da nam 447 minus.(ustawa 447)
2019-08-06 14:35 Cytować Zgłoś administratorowi
nikt Permalink4 +14 nikt
RE: Co słychać w starostwie?
Miałem coś napisać, ale ten wywiad mnie tak osłabił , że nie mogę.... Przepraszam.
2019-08-04 19:18 Cytować Zgłoś administratorowi
pisda Permalink3 +15 pisda
RE: Co słychać w starostwie?
" I nie jest prawdą iż dach przeciekał gdyż prawie nie padało" S.Bareja
2019-08-04 14:43 Cytować Zgłoś administratorowi
mag Permalink2 +14 mag
RE: Co słychać w starostwie?
Kto oferuje najtańsze loty rodzinne ?- ''Rodzina Kuchcinskich''
2019-08-04 13:34 Cytować Zgłoś administratorowi
Smerfusi Permalink1 +6 Smerfusi
Ok
Proszę nie przejmować się ludźmi typu Maksymiuk Laszczyński i Skorupski!
2019-08-04 13:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.