Warunki życia w jednym z lokali socjalnych są straszne, a na co dzień dokuczliwego sąsiedztwa doświadcza mieszkająca tam Teresa Lis. O tym piszemy w najnowszym 1010 wydaniu Słowa Regionu. W tygodniku można przeczytać także o szaleńczym rajdzie na Rynku w Strzelinie i porozbijanych autach. W gazecie, burmistrz Strzelina, mówi o trudnych decyzjach, jakie będzie zmuszona podjąć w związku z konsekwencjami pandemii. Jest też o ważnej gminnej inwestycji, która została wstrzymana, bo odkryto niespodziankę pozostawioną przez „żartownisiów” - gazowników. W numerze publikujemy dwa wywiady, jeden z cyklu „Prawie jak spowiedź”, a drugi o ciekawej historii tego, co się działo w urzędzie gminy w Przewornie. Wracamy też do historii rozbicia przez policję grupy przestępczej i sąsiedzkiego konfliktu, w którym „bohaterami” są papugi. Opisujemy także historię mieszkańca Strzelina, który wygrała walkę z chorobą spowodowaną przez koronawirusa. Gorąco było też na kilku sesjach w gminach i powiecie. W tym ostatnim próbowano dokonać personalnych zmian. Dlaczego?
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa. 
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.