Konieczność zachowania dystansu społecznego zdecydowała o przeniesieniu obrad ze starostwa do sali gimnastycznej. Dyskusja była gorąca. Zwłaszcza w części, kiedy pytania zadawali radni opozycyjni.
Podobnie jak to już bywało, ostatnia sesja Rady Powiatu Strzelińskiego odbyła się w sali gimnastycznej LO. Odbiło się to na jakości zapisu przebiegu sesji. Radni, zgodnie z porządkiem obrad, mieli zająć się kilkoma projektami uchwał. Zanim jednak przystąpili do części uchwałodawczej, wysłuchali informacji o sytuacji na rynku pracy. W tej części obrad głos zabrała Iwona Engel, p.o. dyrektora PUP w Strzelinie. Ze względu na fakt, że obrady zdominowały pytania radnych i wystąpienie Jadwigi Szmigielskiej, do wystąpienia dyrektor Engel i podejmowanych przez radnych uchwał wrócimy w najbliższym czasie. Podobnie jak do informacji o aktywności starosty w okresie między sesjami. Ograniczymy się jedynie do wątku dotyczącego szpitala w Strzelinie.

NFZ rozdaje karty
Od dłuższego czasu wiadomo, że po ogłoszeniu upadłości szpitala wpływ dotychczasowego właściciela SCM na podejmowane decyzje jest niewielki, lub żaden. Obecny zarząd powiatu podejmuje jednak działania, żeby zapewnić ciągłość pracy placówki. W sprawozdaniu starosty Horodyskiej pojawiła się informacja, że w trakcie rozmów w NFZ usłyszała, że cesja kontraktu SCM (w upadłości) do nowo powołanej spółki jest wykluczona, podobnie jak do ewentualnie utworzonej publicznej placówki służby zdrowia. - Zarząd powiatu podjął decyzję kierunkową, co do konsolidacji SCM z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym (USK) we Wrocławiu (na ul. Borowskiej – red.) - powiedziała starosta. Radny Marek Warcholiński zapytał, kiedy zarząd podjął decyzję o rekomendowaniu radzie konsolidacji SCM z USK. Pytanie padło w kontekście wypowiedzi starosty z poprzedniej sesji, kiedy również padła taka deklaracja. - Kiedy zarząd zajmował się tą sprawą, patrz, kiedy podjął uchwałę dotyczącą rekomendacji? – zapytał radny Warcholiński. - (Wtedy na sesji – red.) nie było (jeszcze po – red.) oficjalnym głosowaniu zarządu – wyjaśniła starosta.
Po krótkiej wymianie zdań ustalono, że starosta ustali szczegóły i udzieli odpowiedzi na piśmie.
- Informacja z pracy zarządu powiatu jest dość lakoniczna – powiedział radny Mariusz Majewski. - Sięgnąłem do protokołów, a pani starosta wspomniała o posiedzeniach zarządu 25 i 27 sierpnia, których protokołów na BIP nie ma. Mam prośbę, żeby pani starosta omówiła te posiedzenia – dodał radny. W odpowiedzi radni usłyszeli, że podjęto wtedy decyzje o powołaniu wicedyrektora CKZiU w Ludowie Polskim. - Nie mam przed sobą protokołu z posiedzeń, dlatego przedstawię tę informację na piśmie – wyjaśniła starosta....

Praca dla swoich?
Kolejnym polem wymiany zdań między radnymi opozycyjnymi a starostą i wicestarostą był tryb ogłoszenia konkursu na kierownicze stanowisko w Powiatowym Zarządzie Dróg. Radnych Aleksandra Ziółkowskiego, Marka Mierzwińskiego interesowało, kiedy i kto zgłosił propozycję utworzenia tego stanowiska pracy. Wicestarosta powiedział, że wnioskodawcą był Zdzisław Ziąber, dyrektor PZD. Poinformował jednocześnie, że utworzenie nowego stanowiska poprzedziła likwidacja innego, czyli zastępcy dyrektora. Radnego Ziółkowskiego interesowało również, czy w starostwie przyjęto już do pracy jeszcze inne osoby. Na poprzedniej sesji sprawą interesował się również radny Marek Warcholiński. Co do nowych pracowników starostwa, to radni dowiedzieli się, że nie utworzono nowych etatów. Otwarta pozostała kwestia zatrudnienia, np. na umowę zlecenie. - Odpowiedź zostanie udzielona na piśmie – zadeklarował wicestarosta.
Tekst ukazał się w 34 (1023) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Komentarze   

Gość Permalink1 0 Gość
Karuzela...
... no i masz ci BABO ...klops ze szpitalem. A i również zamiennik męskiego typu nic nie pomógł, mimo obiecanek dla naiwnych!
2020-09-17 11:05 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.