Coraz bliżej do podjęcia przez sąd ostatecznych decyzji dotyczących strzelińskiego szpitala. Kto przejmie kontrakt SCM i czy w ogóle do tego dojdzie? A może powstanie komercyjna placówka dla wybranych?
Nie tylko mieszkańcy powiatu i pracownicy SCM sp. z o.o. (w upadłości) zastanawiają się, gdzie będą mogli leczyć się za miesiąc. Strzeliński szpital został postawiony w stan upadłości i ostateczną decyzję co do przyszłości lecznictwa zamkniętego w naszym powiecie podejmie sąd. Nie znaczy to, oczywiście, że nie mamy nic do powiedzenia w tej sprawie. Jako mieszkańcy powinniśmy liczyć na powiatowych samorządowców, którzy powinni zabiegać o pozytywną, patrząc z punktu widzenia mieszkańców powiatu i pracowników, decyzję sądu. Czy tak się dzieje?
Z przebiegu ostatniej sesji rady powiatu można wyciągnąć wniosek, że zarówno radni opozycyjni wobec aktualnej większości w radzie, jak i nowy zarząd powiatu wraz ze starostami, podejmują wszelkie działania, aby szpital zapewnił co najmniej taki zakres usług medycznych jak dotychczas. Radni opozycyjni żywo interesują się przebiegiem negocjacji zarządu powiatu z NFZ i ewentualnym nowym właścicielem strzelińskiego szpitala. Przebieg tej dyskusji relacjonowaliśmy w relacji z sesji. Dziś wracamy do tematu w rozmowie ze starostą Anną Horodyska i Aleksandrem Skorupskim, wicestarostą.

NFZ rozdaje karty
- Odpowiadając na pytania radnych, wyjaśniłem, jakie działania podejmujemy – powiedział Aleksander Skorupski. - Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że najistotniejsze w całej sprawie jest stanowisko dolnośląskiego NFZ. I tutaj ważne są dwa aspekty. Pierwszy, to przejęcie przez nowego właściciela kontraktu aktualnego SCM, a drugi, kto będzie tym właścicielem. Jeżeli chodzi o stanowisko NFZ, to jest ono czytelne. Kontrakt SCM może przejąć tylko spółka lub publiczny podmiot, który prowadzi już działalność leczniczą i aktualnie znajduje się w sieci szpitali.
Tekst ukazał się w 35 (1024) wydaniu "Słowa Regionu". Cały wywiad przeczytasz tu lub tutaj.

Komentarze   

spajker. Permalink1 +21 spajker.
RE: Dopóki sąd nie zdecyduje o losie SCM, możemy mieć jedynie nadzieję
z tego szpitala będzie tyle co z fabryki mebli z mleczarni z tartaku z wsk z fabryki konserw z cegielni itd. teraz proszę o wpisy że polski przemysł wystarczyło zmodernizować po co zaraz sprzedawać albo likwidować. miłośnicy szpitala chętnie każą sobie w nim zrobić operację chirurgiczną za free ale jak trzeba by dołożyć coś do szpitala to pieniądze zostawią w obuwniczym albo w lidlu u boba budowniczego.
jacyś starości wójtowie burmistrzowie sołtysi i inne golasy mogą skłądać protesty,mogą skłądać akt oburzenia i nawet napisać paszkwil do malaka.
urzędnik z sądu jest od tego ay temat załatwić. albo ktoś dołoży szpitalowi kilka milionów i będzie dokładał dalsze miliony rokrocznie albo szpital likwidujemy a budynek za 2 złote kupi sobie ten, dla którego budynek jak i strzelin jest już zarezerwowany a który już nieźle zarobił na remoncie szpitala u rudego.
2020-09-18 16:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.