W najnowszym, 43 numerze Słowa Regionu, piszemy o decyzji radnych, która może zmienić przyszłość całej gminy. Podobne działania w naszym powiecie ostatni raz podjęte były ponad 10 lat temu.
Koronawirus coraz dotkliwiej daje się we znaki mieszkańcom naszego powiatu. Kolejki oczekujących na wymaz i dyskusja, czy można coś zmienić. Podpowiadamy, jakie rozwiązania są najlepsze. W gazecie informujemy także ile osób jest chorych na COVID, hospitalizowanych i jaki jest bilans ofiar śmiertelnych. Nieco w cieniu pandemii trwa walka o przyszłość naszego szpitala, który jednocześnie od kilkunastu dni jest szpitalem zakaźnym. Ale czy spełnia się w nowej roli?
Mimo pandemii nie przestają pracować samorządy. Dziś relacje z kilku sesji. W gminie Strzelin trwają kontrole prawidłowości segregacji odpadów, a w Wiązowie szykuje się nowy obiekt dla dzieci i ciekawa ścieżka do przedszkola. Kontynuujemy opowieść o dziejach OSP w Przewornie. W trudnych czasach gmina Strzelin ma prawdziwy powód do zadowolenia, bo rankingowe liczby nie kłamią.

Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: kontakt@sloworegionu.pl lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.  

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Czytelnik
RE: W jednej z gmin szykuje się referendum
Śruba powiedziała :
Czytelnik powiedziała :
spajker. powiedziała :
SVEN powiedziała :
"istnieje jakaś tam siostra jakiegoś chwilowego wójta która prowadzi księgowość dla 19tu podmiotów finansowanych z gminnych pieniędzy." - brzmi jak doświadczona osoba w prowadzeniu księgowości tego typu podmiotów. jakie są koszty? odbiegają od średniej?"np jakiś klub sportowy bibliotekę etc a prowadzi to w taki sposób że jak wpadł urząd kontroli skarbowej to przewrócił księgowość klubu sportowego do góry nogami." - tylko klubu z 19 podmiotów? miałeś kiedyś kontrolę? wiesz jak szybko zmienia się prawo w tym obszarze? zostały postawione zarzuty?"to są powiązania rodzinne." - czyli jedna osoba z rodziny - a miało być 20"do tego są jeszcze powiązania partyjne." - no są, wszędzie, w pisie w, w rodzinie psl były od początku tej partii"np. jakiś niedoszły poseł w przewie pomiędzy ewentualnym posłowaniem a starostowaniem wygrał konkurs na sekretarza gminy." Nie widzę by Pani sekretarz kiedykolwiek startowała na posła"jakis inny polityk z tej samej patrtii wygrał konkurs na dyrektora zakłądu gospodarki komunalnej."- zapytuję o kompetencje, o ilość kandydatów, czy były odwołania od decyzji"nie jestem w stanie pokazać przykładu takiego gdy ktoś w urzędzie zarabia bez powiązań rodzinnych towarzyskich i partyjnych." - gmina kondratowice ma 4500 mieszkańców. Ilu z nich ma kompetencje do pracy w urzędzie? Tu się nie da znaleść nikogo kto nie jest powiązany.Także do tej pory naliczyłam 1 osobę z rodziny i 1 z partii.Dawaj dalej Pane Spajker - 18 pozostało
nic nie pozostało. wszystko obsadzone przez siostrę i przez kolesi i koleżanki partyjne. gdyby zostało jakieś 18 stanowisk to od razu by to rodzina i znajomi obskoczyli.
Jest do obsadzenia stanowisko skarbnik,zapraszamy.
Zawsze mozna siostre awansowac panie TG...co za niskie ma kwalifikacje?
Ale tu gość narzeka że wszystko obsadzone A on by chciał.

0
Gravatar
Nikoś
RE: W jednej z gmin szykuje się referendum
Z tego co pamietam to sołtys Kondratowice startował w konkursie na kierownika zuk-u.Nawet robiąc za sztukę coś mu nie wyszło,
0
Gravatar
Śruba
RE: W jednej z gmin szykuje się referendum
Czytelnik powiedziała :
spajker. powiedziała :
SVEN powiedziała :
"istnieje jakaś tam siostra jakiegoś chwilowego wójta która prowadzi księgowość dla 19tu podmiotów finansowanych z gminnych pieniędzy." - brzmi jak doświadczona osoba w prowadzeniu księgowości tego typu podmiotów. jakie są koszty? odbiegają od średniej?"np jakiś klub sportowy bibliotekę etc a prowadzi to w taki sposób że jak wpadł urząd kontroli skarbowej to przewrócił księgowość klubu sportowego do góry nogami." - tylko klubu z 19 podmiotów? miałeś kiedyś kontrolę? wiesz jak szybko zmienia się prawo w tym obszarze? zostały postawione zarzuty?"to są powiązania rodzinne." - czyli jedna osoba z rodziny - a miało być 20"do tego są jeszcze powiązania partyjne." - no są, wszędzie, w pisie w, w rodzinie psl były od początku tej partii"np. jakiś niedoszły poseł w przewie pomiędzy ewentualnym posłowaniem a starostowaniem wygrał konkurs na sekretarza gminy." Nie widzę by Pani sekretarz kiedykolwiek startowała na posła"jakis inny polityk z tej samej patrtii wygrał konkurs na dyrektora zakłądu gospodarki komunalnej."- zapytuję o kompetencje, o ilość kandydatów, czy były odwołania od decyzji"nie jestem w stanie pokazać przykładu takiego gdy ktoś w urzędzie zarabia bez powiązań rodzinnych towarzyskich i partyjnych." - gmina kondratowice ma 4500 mieszkańców. Ilu z nich ma kompetencje do pracy w urzędzie? Tu się nie da znaleść nikogo kto nie jest powiązany.Także do tej pory naliczyłam 1 osobę z rodziny i 1 z partii.Dawaj dalej Pane Spajker - 18 pozostało
nic nie pozostało. wszystko obsadzone przez siostrę i przez kolesi i koleżanki partyjne. gdyby zostało jakieś 18 stanowisk to od razu by to rodzina i znajomi obskoczyli.
Jest do obsadzenia stanowisko skarbnik,zapraszamy.
Zawsze mozna siostre awansowac panie TG...co za niskie ma kwalifikacje?

0
Gravatar
Czytelnik
RE: W jednej z gmin szykuje się referendum
spajker. powiedziała :
SVEN powiedziała :
"istnieje jakaś tam siostra jakiegoś chwilowego wójta która prowadzi księgowość dla 19tu podmiotów finansowanych z gminnych pieniędzy." - brzmi jak doświadczona osoba w prowadzeniu księgowości tego typu podmiotów. jakie są koszty? odbiegają od średniej?"np jakiś klub sportowy bibliotekę etc a prowadzi to w taki sposób że jak wpadł urząd kontroli skarbowej to przewrócił księgowość klubu sportowego do góry nogami." - tylko klubu z 19 podmiotów? miałeś kiedyś kontrolę? wiesz jak szybko zmienia się prawo w tym obszarze? zostały postawione zarzuty?"to są powiązania rodzinne." - czyli jedna osoba z rodziny - a miało być 20"do tego są jeszcze powiązania partyjne." - no są, wszędzie, w pisie w, w rodzinie psl były od początku tej partii"np. jakiś niedoszły poseł w przewie pomiędzy ewentualnym posłowaniem a starostowaniem wygrał konkurs na sekretarza gminy." Nie widzę by Pani sekretarz kiedykolwiek startowała na posła"jakis inny polityk z tej samej patrtii wygrał konkurs na dyrektora zakłądu gospodarki komunalnej."- zapytuję o kompetencje, o ilość kandydatów, czy były odwołania od decyzji"nie jestem w stanie pokazać przykładu takiego gdy ktoś w urzędzie zarabia bez powiązań rodzinnych towarzyskich i partyjnych." - gmina kondratowice ma 4500 mieszkańców. Ilu z nich ma kompetencje do pracy w urzędzie? Tu się nie da znaleść nikogo kto nie jest powiązany.Także do tej pory naliczyłam 1 osobę z rodziny i 1 z partii.Dawaj dalej Pane Spajker - 18 pozostało
nic nie pozostało. wszystko obsadzone przez siostrę i przez kolesi i koleżanki partyjne. gdyby zostało jakieś 18 stanowisk to od razu by to rodzina i znajomi obskoczyli.
Jest do obsadzenia stanowisko skarbnik,zapras zamy.

0
Gravatar
ela
RE: W jednej z gmin szykuje się referendum
Oj Panie przewodniczący, Wstyd, to ludzie Pana obdarzyli zaufaniem, zresztą radni też wybierając Pana na przewodnicząceg o rady gminy, a Pan jest takim człowiekiem....Pan powinien być człowiekiem honoru, a co Pan z siebie zrobił???? Ludzie się z Pana śmieją i z Pana kolesi z NGND.Nie ma Pan własnego zdania, skoro głosował Pan za absolutorium? Czy bał się Pan czegoś?Może Pana kolegi, który wybiegł po sesji trzaskając drzwiami i odjeżdżając z piskiem opon spod GOK-u?Oj nie takich ludzi to ludzie się brzydzą.....
0
Gravatar
mieszkaniec
RE: W jednej z gmin szykuje się referendum
Wójt wydał oświadczenie:Pa nie MuszyńskiRozumi em Pana stanowisko w sprawie zwołania referendum dotyczącego odwołania mnie z funkcji Wójta, chociaż nie tak dawno mówił Pan do mnie: "Tomku uwierz mi, nie przyłożę ręki do referendum".Pomińmy to milczeniem.Ale aprobowanie uzasadnienia do referendum, w którym stwierdza się, iż "nie podjąłem jakichkolwiek działań na rzecz społeczeństwa" jest zwykłym, nikczemnym kłamstwem. Przecież głosował Pan za udzieleniem mi absolutorium. A co to oznacza? Oznacza to, że zrealizowałem budżet - że zostały wykonane zadania jakie uchwaliła Rada Gminy.Czy uchwalone przez Radę zadania nie dotyczyły mieszkańców? Jak można w tak bezczelny i cyniczny sposób kłamać?Jeden z polityków w przeszłości, w zupełnie innej sprawie użył stwierdzenia "ciemny naród to kupi".Panie Muszyński, czy Pan też tak uważa? Jeśli tak to jest Pan w błędzie. Społeczeństwo Nasze jest mądre i nie da się zwieść obłudnym kłamstwom.Na Pana miejscu, mówiąc w przenośni - spaliłbym się ze wstydu - albo zdobyłbym się na bycie prawdziwym mężczyzną i bym przeprosił.Myślę, że nadszedł już czas aby podejmował Pan samodzielne decyzje , a nie słuchał osoby o wątpliwej reputacji.Wójt Gminy KondratowiceTom asz Gracz
0
Gravatar
Lelulm Lelum
apage lewactwo
"to sie nie skończy w sądzie. nie pisze o 18 osobach ale o 19tu stanowiskach płatnych z budżetu obskakiwanych przez ważniaka ze specjalnością obskakiwania wesel z kamera nawet jeżeli prawo tego zabrania. nie znam żadnego urzędasa zatrudnionego bez znajomości. poniał?Jestem kolejną osobą, która nie zna nikogo, kto nie byłby zatrudniony po znajomości. Jeszcze jedna rzecz. Pan Gracz mówi, że to polityka. Ok ma chłop ambicje polityczne, nie ma problemu. Proszę tylko pomysleć o ludziach, a nie o tym żeby robić jakąś politykę. Wymianka z Wiązowem już jest wszytkim znana. Okoliczni wójtowie i "włodarze" związani z lewicą i PO nigdy nie robią nic za darmo. Fajnie się to obserwuje. Bez znajmości nie mają wielkich szans na sukces, a Schetyna nie pociągnie wszytkich w góre. Sam musi walczyć o przetrwanie. Czyli Bochnak nie pomoże. Jak na razie Gracz ciagnie taktykę "spalonej ziemi". Polityki nie rozumie, a chce zaistnieć. Naprawdę ten serial jest wciagający. Ci wielcy politycy muszą iść ścieżką znajomości, bo nie mają pojęcia ani o polityce ani o politycznym PR. Z małych rzeczy, cieszą się tak jakby im ktoś w kieszeń napluł. Nepotyzm zawsze był, ale w Kondratowicach, okolicach Strzelina i generalnie na dolnym śląsku osiągnął wyżyny. Jesteśmy bastionem lewicy. PO tylko się inaczej nazywa. Robi to samo co lewica, ma takie same cele. Noga nogę wspiera, rączka rączkę myje... itd. żygam ich tęczą, jestem moher i nie wstydzę się, wstyd byłoby mi byc lewakiem.
0
Gravatar
Gość 11
RE: W jednej z gmin szykuje się referendum
Bez komentarza powiedziała :
A ja sie pytam gdzie podziewa sie sołtys Górki? Dobrze brać kase nie bedac nawet w PL? I Pan śmie komentować czy radni sa do odwołania? Prosze w pierwszej kolejnosci spojrzec na siebie. Chcemy nowego Sołtysa!
Jestem za... :-)

0
Gravatar
Bez komentarza
RE: W jednej z gmin szykuje się referendum
A ja sie pytam gdzie podziewa sie sołtys Górki? Dobrze brać kase nie bedac nawet w PL? I Pan śmie komentować czy radni sa do odwołania? Prosze w pierwszej kolejnosci spojrzec na siebie. Chcemy nowego Sołtysa!
0
Gravatar
Oburzona!
RE: W jednej z gmin szykuje się referendum
TG skończ te żale i robienie z siebie kozła ofiarnego. Teraz tlumaczysz sie pandemia bo nie jest Ci na reke. Nagle martwisz sie o pracownikow??? A gdzie byles gdy w UG notorycznie widzialam ludzi bez maseczek w tym Ciebie. Dlaczego pomimo juz kilku chorych praciwnikow dopiero teraz umozliwiles prace zdalna? Dopiero teraz po wyszlo rozporzadzenie... Tak sie troszczysz....Kontrole nie na reke to sie szuka dziury w calym... A ściezka rowerowa to taki priorytet... Dziury w drogach, smrod z kanalizacji, długi, sprawy sądowe.
0

Przeczytaj także