Czy obecny punkt pobierania wymazów przy ośrodku zdrowia zmieni wkrótce swoją lokalizację?
Temat możliwości zrobienia testów budzi uzasadnione zainteresowanie, ale także rodzi pewne spory na linii samorządów różnych szczebli. Dowodem tego jest między innymi wymiana pism (wpisów) między starostą Anną Horodyską a burmistrz Strzelina Dorotą Pawnuk.

Pismo starosty, Anny Horodyskiej:
„Sz. P. Dorota Pawnuk, burmistrz Miasta i Gminy Strzelin,
W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przeprowadzonej w dniu 25.10.2020 r. oraz w związku z licznymi skargami mieszkańców dotyczących przebiegu wykonywania badań na obecność koronawirusa (długi czas oczekiwania, powstające kolejki i zatory), które spowodować mogą spotęgowanie transmisji SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że oferujemy do Państwa dyspozycji miejsce do wykonywania badań na SARS-CoV-2 w systemie drive-thru, tj. teren przed salą gimnastyczną budynku LO (wejście od strony ulicy Pocztowej).
Kierując się bezpieczeństwem pacjentów i uczestników ruchu drogowego, oferujemy powyższą lokalizację, która z pewnością zapewni mieszkańcom znacznie bardziej komfortowe warunki przebiegu badania.”

Odpowiedź burmistrz Doroty Pawnuk:
„Szanowni Państwo,
Czytając to pismo odnoszę wrażenie, że władze Powiatu Strzelińskiego po raz kolejny niestety, starają pokazać mieszkańcom, że powiaty w zasadzie już przestały działać. Oto starosta Powiatu Strzelińskiego, szef Powiatowego Zarządzania Kryzysowego pisze pismo do burmistrza, o konieczności zmiany lokalizacji punktu pobrań COVID dla mieszkańców CAŁEGO POWIATU STRZELIŃSKIEGO! Być może, nie wiedzą Państwo, że ten punkt został bardzo szybko zorganizowany zaraz po tym, jak SCM wypowiedział umowę z NFZ i nasi mieszkańcy przez jakiś czas byli wysyłani do Wrocławia na wymazy. Przecież to nie burmistrz organizuje takie badania, tylko prywatna firma DIAGNOSTYKA, której w stanie wyższej konieczności wyraziliśmy zgodę na postawienie kontenera przy PZLA. Wiem, że wtedy nikt nie chciał rozmawiać o innym miejscu. Są kolejki? Są skargi? A co Pani Starosta zrobiła, żeby powstał drugi punkt na terenie powiatu, skoro jeden nie wystarcza? Czemu ma służyć publikacja tego listu na portalu? Szczerze mówiąc oczekiwałam innego listu. Do dziś nie dostaliśmy odpowiedzi, gdzie dostaną pomoc medyczną mieszkańcy powiatu strzelińskiego po likwidacji izby przyjęć w SCM? Też w strzelińskiej gminnej przychodni?”

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Spięcie na linii burmistrz - starosta?
Janek102 powiedziała :
Żeby strzelinską Kidawę do ameby porównać to trzeba dużo gazet czytac spajker. powiedziała :
drive though. po polsku przelec mnie. ludzie o umyśle ameby używają anglicyzmów jako protezę rozumu a do tego skaczą że spadochronem w tym celu aby chociaż teleskop hubbla dostrzegł ich istnienie. włodarzy okolic płci żeńskiej informuję że od 70 lat na każdym parkingu są panie z hasłem drive though czyli przedryluj mnie.
no ale ja nie porównuję włodarzy okolic do bułgarskojęzycz nych pań na parkingach no bo i wiek i tusza i aparcyja nie ta co trzeba. no i cena inna. znajomość swojego miejsca w szeregu też ina. lubię jednak panie co mają głowę do interesu. 200,- za godzinę i fertig.

0
Gravatar
Ppp
RE: Spięcie na linii burmistrz - starosta?
Niech sobie starostwo zrobi punkt pobrań drive-thru na terenie swojego covidowego szpitala
0
Gravatar
Janek102
Kidawę do ameby?
Żeby strzelinską Kidawę do ameby porównać to trzeba dużo gazet czytac spajker. powiedziała :
drive though. po polsku przelec mnie. ludzie o umyśle ameby używają anglicyzmów jako protezę rozumu a do tego skaczą że spadochronem w tym celu aby chociaż teleskop hubbla dostrzegł ich istnienie. włodarzy okolic płci żeńskiej informuję że od 70 lat na każdym parkingu są panie z hasłem drive though czyli przedryluj mnie.

0
Gravatar
spajker.
RE: Spięcie na linii burmistrz - starosta?
drive though. po polsku przelec mnie. ludzie o umyśle ameby używają anglicyzmów jako protezę rozumu a do tego skaczą że spadochronem w tym celu aby chociaż teleskop hubbla dostrzegł ich istnienie. włodarzy okolic płci żeńskiej informuję że od 70 lat na każdym parkingu są panie z hasłem drive though czyli przedryluj mnie.
0
Gravatar
cześ
TOTO LOTTO
To jest kolektura kowidowa, po co tam idziecie? Testy dają takie wyniki jak cyferki w losowaniu lotto, nie ma to nic wspólnego z chorobą!!!
0

Przeczytaj także