Strzelińska porodówka była doceniana przez większość rodzących w niej kobiet. Niestety, w związku z przekształceniem szpitala w jednoimienny w najbliższych miesiącach nie urodzi się żadne dziecko. Do jakiego szpitala powinny więc udać się przyszłe mamy?

W 2019 roku Fundacja „Rodzić po ludzku” zorganizowała akcję „Głos matek ma moc zmiany”, w ramach której kobiety w całej Polsce dzieliły się swoimi doświadczeniami na oddziałach położniczych i oceniały porodówki. W ankiecie wzięto pod uwagę między innymi opiekę i zachowanie personelu, warunki panujące w szpitalu, a także wsparcie, jakie młode mamy otrzymywały w trakcie i po porodzie. W rankingu znalazło się dwadzieścia pięć placówek z województwa dolnośląskiego. Zaszczytne drugie miejsce zajął wówczas oddział ginekologiczno-położniczy Strzelińskiego Centrum Medycznego. Było to duże wyróżnienie, a oddział w tamtym czasie cieszył się dobrą renomą nie tylko wśród mieszkanek powiatu strzelińskiego. Wielokrotnie na łamach Słowa Regionu publikowaliśmy zdjęcia dzieci, których rodzice mieszkają poza naszym powiatem. W związku z decyzją o przekształceniu strzelińskiej placówki w szpital jednoimienny, oddział ginekologiczno-położniczy zawiesił swoją działalność.

Tekst ukazał się w 46 (1035) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.