Pogoda wpływa na nasze wybory, gdy rano stajemy przed szafą pełną ubrań. Jednak czy pamiętamy, aby do zmiennych warunków atmosferycznych dostosować także sposoby pielęgnacji skóry? Zwłaszcza, że zimą potrzebuje ona specjalnego potraktowania.
Zima to trudny czas dla naszej skóry. Każdego dnia narażamy się na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych, takich jak chłodny wiatr, mroźne powietrze czy częste zmiany temperatury. Ponadto, przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach powoduje, że skóra twarzy oraz dłoni staje się przesuszona i podatna na podrażnienia. – Przesuszona cera wytwarza znacznie mniej sebum, które wchodzi w skład naszej naturalnej warstwy ochronnej – przyznaje Agnieszka Ziółkowska, kosmetolog i właścicielka salonu Hair&Beauty. – Skóra robi się szorstka, matowa, nieprzyjemna w dotyku, skłonna do podrażnień i łuszczenia. Z kolei częste zmiany temperatury powodują rozszerzanie i zwężanie się naczyń krwionośnych, czego skutkiem może być pojawienie się popękanych naczynek krwionośnych – dodaje nasza rozmówczyni. Z tych powodów niezwykle ważna jest prawidłowa pielęgnacja. Dotyczy to zarówno oczyszczania skóry, jak i jej nawilżania.
Tekst ukazał się w nr 6 (1045) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także nexto.pl i e-kiosk.pl


Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.