Dr Adam Tomaszewski pomaga pacjentom z grupy największego ryzyka zakażeniem koronawirusem. Foto: archiwum
Przez pół roku w Polsce zmarło dwa razy więcej ludzi niż mieszka w naszym powiecie. Jak sprawdzone dane statystyczne mają się do obiegowych opinii domorosłych specjalistów? Między innymi o tym rozmawialiśmy z Adamem Tomaszewskim, lekarzem hospicjum domowego.

Zanim oddamy głos dr Adamowi Tomaszewskiemu dosłownie w kilku zdaniach zwrócimy się do Czytelników. To nie jest kolejny artykuł o pandemii. Nasz rozmówca jest lekarzem praktykiem, który na co dzień pomaga osobom z grupy największego ryzyka zakażenia koronawirusem. Jego wiedza na ten temat jest sprawdzona, a sam, jako człowiek i lekarz, może być dla nas autorytetem.

Czytając codzienne statystyki dotyczące COVID-19 największe wrażenie robi liczba osób, które umarły. Czy powinniśmy czuć się zagrożeni?
- Pandemia koronawirusa trwa już ponad rok. Jednak wciąż da się słyszeć głosy, że to zagrożenie jest wyolbrzymione, że ta choroba jest niewiele groźniejsza od sezonowej grypy. Wielu dziennikarzy, publicystów, blogerów, utrzymuje, że śmiertelność w covidzie jest znikoma, a jeżeli ktoś umiera, to tylko ludzie starzy. Osoby schorowane, które i tak pewnie lada dzień „wyzionęłyby ducha”. Nie wspomnę o ludziach (a i tych nie brakuje!), którzy są przekonani, że wirus SARS-CoV-2 nie istnieje, w szpitalach leżą statyści lub manekiny a medycy uczestniczą w wielkim światowym spisku. Z tymi ostatnimi nie podejmuję się dyskusji. Kiedyś próbowałem i o mało nie zostałem pobity. Pozostawiam to kolegom psychiatrom.

To, co Pan mówi jest przykre, zważywszy na realne zagrożenie naszego życia.
- Jak naprawdę wygląda sytuacja? Na dziś, kiedy rozmawiamy, w Polsce na COVID-19 zachorowało 2.250.991 osób, zmarło 51.884. Można łatwo wyliczyć, że oficjalna śmiertelność wyniosła 2,3%. Na grypę rocznie umiera między 50 a 150 osób. Infekcji grypowych mamy co roku ok. 5,5 miliona. Tak więc oficjalna śmiertelność z powodu wirusa grypy to około 0,002% (dwie tysięczne części promila – red.). Oznacza to, że jest 1000 (tysiąc!) razy mniejsza niż w przypadku covidu. Gdyby śmiertelność na SARS-CoV-2 była taka jak na grypę, mielibyśmy w Polsce „zaledwie” 45 śmiertelnych ofiar pandemii! Różnica, to są całe rzędy wielkości i żadne zaklinanie rzeczywistości nie zmieni tego faktu. Obecnie w ciągu zaledwie kilku godzin na koronawirusa umiera więcej osób, niż na grypę przez cały rok. Większość ludzi, którzy powtarzają bzdury o podobnym zagrożeniu ze strony covidu i grypy, nie zna tych liczb.
Tekst ukazał się w nr 12 (1051) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Ludzie naprawdę umierają
Uno prałato powiedziała :
spajker. powiedziała :
Uno prałato powiedziała :
Jolka powiedziała :
[quote name="Uno prałato"][quote name="Cześka"][quote name="Uno prałato"][quote name="Cześka"][quote name="Uno prałato"][quote name="Jolka"][quote name="Uno prałato"]Polecam mieć kłopoty.
Nie będzie mi nikt mówił z czego mogę pić wodę w swoim własnym domu.... Spróbuj to zrobić A użyję tej chochelki do wypolerowania twojej wsiowej skóry Uno prałato wiemy już z twoich komentarzy, że jesteś dumnym właścicielem wiaderka i chochelki,
Jolka, moje wiaderko moje rybki , oddol się od tego. Szklanki wytłuklem czytając takie pseudomądrosci wypisywane przez tobie podobnych ... Ale mam kubki... chochelką to bym ci z chęcią udzielił lekcji bo widzę że normalne metody pedagogiczne tu nie działają...Zostaw neta - skup się na piciu wody , koniecznie z kranu , koniecznie z chlorem . Oby dużo.../quote]Miliarderem zostanie ten kto znajdzie szczepionkę na agresywnych wieśniackich prymitywnych i tchórzliwych chamów. Łapówkomat to jest to czego potrzebuje sekta uno płałato a koło myśliwskie Dzik potrzebuje pilnie pozwolenie na odstrzał wyznawców żyda spod Opola, Tajnego Wspólpracownika SB o ksywie Grzegorz, który chce mieć biuro w Strzelinie. Z zakładem utylizacji unoprałatów Olimp ustaliłem już 90% rabatu na usługę utylizacji zdrajców z okrągłego stołu. Groziłeś chochlą Jolce a ja ci nastrzelam po buzi nie chochlą a pięścią bo znam twój adres IP i twoje personalia.
Srajker... od lat dzierżysz zaszczytne miejsce w Dst - Cham i Burak Nr One... pozostali, których nie brakuje, daleko za Tobą..Nawet Olimp odmówił ci kremacji bo boją się że im komin tego nie zdzierży.... Pluć ci tylko jadem pozostało bo w innych dziedzinach organy nie stają już na wysokości zadania. A grozić to se możesz swoim kolegom zbowidowcom.Moze jakiś staruszek przestraszy się zramolałego ympotenta... Takich krzykaczy to ja w rozgrzewce... Nawet chochelki nie muszę wyciągać...P.S. Nie spinaj się tak staruszku bo żyłki już delikatne,a kolejki na Krzepicką długie...
na rozgrzewkę to weź swoją tłustą lochę ty wyliniały karakanie, to tak abyś nie mówił później że oberwałeś bo nie byłeś rozgrzany

0
Gravatar
Uno prałato
RE: Ludzie naprawdę umierają
spajker. powiedziała :
Uno prałato powiedziała :
Jolka powiedziała :
Uno prałato powiedziała :
[quote name="Cześka"][quote name="Uno prałato"][quote name="Cześka"][quote name="Uno prałato"][quote name="Jolka"][quote name="Uno prałato"]Polecam mieć kłopoty.
Nie będzie mi nikt mówił z czego mogę pić wodę w swoim własnym domu.... Spróbuj to zrobić A użyję tej chochelki do wypolerowania twojej wsiowej skóry Uno prałato wiemy już z twoich komentarzy, że jesteś dumnym właścicielem wiaderka i chochelki,
Jolka, moje wiaderko moje rybki , oddol się od tego. Szklanki wytłuklem czytając takie pseudomądrosci wypisywane przez tobie podobnych ... Ale mam kubki... chochelką to bym ci z chęcią udzielił lekcji bo widzę że normalne metody pedagogiczne tu nie działają...Zostaw neta - skup się na piciu wody , koniecznie z kranu , koniecznie z chlorem . Oby dużo...Jak Ci się łeb do wiaderka nie mieści to pij chochelką, albo że słoika litrowego...Koniecznie przy tym klep paciorki, no i co minutę spluwaj 3 razy przez prawe ramię... tu może być problem- które to jest prawe... proponuję spytać kogoś mądrzejszego i maznąć duże P flamastrem na ręce.... Pamiętaj- plucie przez lewe ramię niszczy działanie chloru!!!!
Miliarderem zostanie ten kto znajdzie szczepionkę na agresywnych wieśniackich prymitywnych i tchórzliwych chamów. Łapówkomat to jest to czego potrzebuje sekta uno płałato a koło myśliwskie Dzik potrzebuje pilnie pozwolenie na odstrzał wyznawców żyda spod Opola, Tajnego Wspólpracownika SB o ksywie Grzegorz, który chce mieć biuro w Strzelinie. Z zakładem utylizacji unoprałatów Olimp ustaliłem już 90% rabatu na usługę utylizacji zdrajców z okrągłego stołu. Groziłeś chochlą Jolce a ja ci nastrzelam po buzi nie chochlą a pięścią bo znam twój adres IP i twoje personalia.
Srajker... od lat dzierżysz zaszczytne miejsce w Dst - Cham i Burak Nr One... pozostali, których nie brakuje, daleko za Tobą..Nawet Olimp odmówił ci kremacji bo boją się że im komin tego nie zdzierży.... Pluć ci tylko jadem pozostało bo w innych dziedzinach organy nie stają już na wysokości zadania. A grozić to se możesz swoim kolegom zbowidowcom.Moze jakiś staruszek przestraszy się zramolałego ympotenta... Takich krzykaczy to ja w rozgrzewce... Nawet chochelki nie muszę wyciągać...P.S. Nie spinaj się tak staruszku bo żyłki już delikatne,a kolejki na Krzepicką długie...

0
Gravatar
Jadźka
chlor
Uno prałato powiedziała :
[quote name="Jolka"][quote name="Uno prałato"][quote name="Cześka"][quote name="Uno prałato"][quote name="Cześka"][quote name="Uno prałato"][quote name="Jolka"][quote name="Uno prałato"]Polecam przeczytać artykuł wszystkim foliarzom i antyszczepionkowcom zdobywajacym wiedzę na temat covidu z postów pisanych przez podobnych Jolka, moje wiaderko moje rybki , oddol się od tego. Szklanki wytłuklem czytając takie pseudomądrosci wypisywane przez tobie podobnych ... Ale mam kubki... chochelką to bym ci z chęcią udzielił lekcji bo widzę że normalne metody pedagogiczne tu nie działają...Zostaw neta - skup się na piciu wody , koniecznie z kranu , koniecznie z chlorem . Oby dużo...Jak Ci się łeb do wiaderka nie mieści to pij chochelką, albo że słoika litrowego...Koniecznie przy tym klep paciorki, no i co minutę spluwaj 3 razy przez prawe ramię... tu może być problem- które to jest prawe... proponuję spytać kogoś mądrzejszego i maznąć duże P flamastrem na ręce.... Pamiętaj- plucie przez lewe ramię niszczy działanie chloru!!!!
Wszystkich byś tylko bił tą chochelką. Te szklanki też pewnie porozbijałeś chochelką. Masakra. Człowiek Chochelka.

0
Gravatar
spajker.
RE: Ludzie naprawdę umierają
Uno prałato powiedziała :
Jolka powiedziała :
Uno prałato powiedziała :
[quote name="Cześka"][quote name="Uno prałato"][quote name="Cześka"][quote name="Uno prałato"][quote name="Jolka"][quote name="Uno prałato"]Polecam przeczytać artykuł wszystkim foliarzom i antyszczepionkowcom zdobywajacym wiedzę na temat covidu z postów pisanych przez podobnych Picie wody prosto z wiaderka to nie tylko kwestia wolności osobistych, ale i kultury. Piszesz, że posiadasz chochelkę a jednak z niej nie korzystasz w należyty sposób. A dzięki tej chochelce mógłbyś podnieś swoją kulturę osobistą gdybyś tylko spróbował nalewać nią wodę do szklanki, zamiast pić prosto z wiaderka. I zostaw te rybki w spokoju, bo jak cię zauważy właściciel oczka wodnego to będziesz mieć kłopoty.
Nie będzie mi nikt mówił z czego mogę pić wodę w swoim własnym domu.... Spróbuj to zrobić A użyję tej chochelki do wypolerowania twojej wsiowej skóry Uno prałato wiemy już z twoich komentarzy, że jesteś dumnym właścicielem wiaderka i chochelki,
Jolka, moje wiaderko moje rybki , oddol się od tego. Szklanki wytłuklem czytając takie pseudomądrosci wypisywane przez tobie podobnych ... Ale mam kubki... chochelką to bym ci z chęcią udzielił lekcji bo widzę że normalne metody pedagogiczne tu nie działają...Zostaw neta - skup się na piciu wody , koniecznie z kranu , koniecznie z chlorem . Oby dużo...Jak Ci się łeb do wiaderka nie mieści to pij chochelką, albo że słoika litrowego...Koniecznie przy tym klep paciorki, no i co minutę spluwaj 3 razy przez prawe ramię... tu może być problem- które to jest prawe... proponuję spytać kogoś mądrzejszego i maznąć duże P flamastrem na ręce.... Pamiętaj- plucie przez lewe ramię niszczy działanie chloru!!!!
Miliarderem zostanie ten kto znajdzie szczepionkę na agresywnych wieśniackich prymitywnych i tchórzliwych chamów. Łapówkomat to jest to czego potrzebuje sekta uno płałato a koło myśliwskie Dzik potrzebuje pilnie pozwolenie na odstrzał wyznawców żyda spod Opola, Tajnego Wspólpracown ika SB o ksywie Grzegorz, który chce mieć biuro w Strzelinie. Z zakładem utylizacji unoprałatów Olimp ustaliłem już 90% rabatu na usługę utylizacji zdrajców z okrągłego stołu. Groziłeś chochlą Jolce a ja ci nastrzelam po buzi nie chochlą a pięścią bo znam twój adres IP i twoje personalia.

0
Gravatar
Uno prałato
RE: Ludzie naprawdę umierają
Jolka powiedziała :
Uno prałato powiedziała :
Cześka powiedziała :
[quote name="Uno prałato"][quote name="Cześka"][quote name="Uno prałato"][quote name="Jolka"][quote name="Uno prałato"]Polecam przeczytać artykuł wszystkim foliarzom i antyszczepionkowcom zdobywajacym wiedzę na temat covidu z postów pisanych przez podobnych Picie wody prosto z wiaderka to nie tylko kwestia wolności osobistych, ale i kultury. Piszesz, że posiadasz chochelkę a jednak z niej nie korzystasz w należyty sposób. A dzięki tej chochelce mógłbyś podnieś swoją kulturę osobistą gdybyś tylko spróbował nalewać nią wodę do szklanki, zamiast pić prosto z wiaderka. I zostaw te rybki w spokoju, bo jak cię zauważy właściciel oczka wodnego to będziesz mieć kłopoty.
Nie będzie mi nikt mówił z czego mogę pić wodę w swoim własnym domu.... Spróbuj to zrobić A użyję tej chochelki do wypolerowania twojej wsiowej skóry na grzbiecie... Tak samo jak nie będziesz mi mówić co robię z moimi własnymi rybkami które sam wyhodowałemw swoim własnym oczku wodnym. Zajmij się wychowywaniem swoich własnych dzieci bo sąsiedzi mówią że syn Brajanek handluje narkotykami A z wdziekow twojej córeczki Jessicy korzystała już całą okoliczne młodzież płci niekoniecznie uznawanej za piękną
Uno prałato wiemy już z twoich komentarzy, że jesteś dumnym właścicielem wiaderka i chochelki, no i rybek które w cudowny sposób teleportowały się od sąsiada do twojego oczka wodnego. Ale czy ty w ogóle posiadasz jakieś szklanki? Może to tu tkwi twój problem.
Jolka, moje wiaderko moje rybki , oddol się od tego. Szklanki wytłuklem czytając takie pseudomądrosci wypisywane przez tobie podobnych ... Ale mam kubki... chochelką to bym ci z chęcią udzielił lekcji bo widzę że normalne metody pedagogiczne tu nie działają...Zostaw neta - skup się na piciu wody , koniecznie z kranu , koniecznie z chlorem . Oby dużo...Jak Ci się łeb do wiaderka nie mieści to pij chochelką, albo że słoika litrowego...Koniecznie przy tym klep paciorki, no i co minutę spluwaj 3 razy przez prawe ramię... tu może być problem- które to jest prawe... proponuję spytać kogoś mądrzejszego i maznąć duże P flamastrem na ręce.... Pamiętaj- plucie przez lewe ramię niszczy działanie chloru!!!!

0
Gravatar
AZ
RE: Ludzie naprawdę umierają
Rok 2017 Państwowa Inspekcja Sanitarna https://www.facebook.com/watch/?v=164897495530944
0
Gravatar
AZ
RE: Ludzie naprawdę umierają
Czy w rządzie ktoś potrafi czytać ? Ktoś ma telefon do nich ? Trzeba im to przeczytać na głos ! "Zespół kilkunastu naukowców pod kierownictwem profesor Adi Stern z Uniwersytetu w Tel-Avivie w Izraelu zakończył właśnie badania dotyczące dowodów wskazujących m.in. na zwiększenie ryzyka zachorowania na COVID-19, wywołany przez niektóre mutacje wirusa, wśród osób zaszczepionych szczepionką mRNA" https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/546883-badania-z-izraela-niepokoja-za-wczesnie-na-picie-szampana?fbclid=IwAR2HbAkXiLJc-MItEuSbzL-48pNAp-eqqqLHqCKWY-me212PumTgNMEGUQc
0
Gravatar
AZ
RE: Ludzie naprawdę umierają
Argentyna https://www.facebook.com/1639252606/videos/10222892690379319/Niemcy https://www.facebook.com/100035805607474/videos/483905242812992/Szkodliwość noszenia maseczek - dr Wojciech Jan Karwowskihttps: //www.youtube.com/watch?v=PTlF1jmvKgQ
0
Gravatar
AZ
RE: Ludzie naprawdę umierają
Liczba zgonów w 2020 roku 485259Liczba zgonów w 2019 roku 418147Nadwyżka względem roku 2019 67112Tabela 2: Procentowy przyrost liczby zgonów6 wśród osób z daną chorobą7 w roku 2020 względem roku 2019 (źródłodanyc h: Rejestr PESEL, NFZ)Choroba Zmiana względem2019 rokuChoroby układu krążenia 16,69%Cukrzyca 15,88%Choroby neurologiczne 14,63%Choroby układu trawiennego 13,54%Choroby psychiatryczne 12,69%Choroby płuc 10,33%Nowotwory 4,7%I to wszystko w imię walki z wirusem. Zabrali ludziom dostęp do lekarza. Właściciele przychodni powinny się wstydzić jak i cała służba zdrowia.
0
Gravatar
AZ
RE: Ludzie naprawdę umierają
Warszawa, Dosyć trucia Polaków, Ministerstwo Rolnictwa.https://fb.watch/50Q5SPaY2m/
0

Przeczytaj także