Tej dziury na drodze przed Dzierzkową nie sposób było ominąć. Aby w nią nie wpaść należało zjechać na pobocze. Po naszej interwencji dziura została wypełniona masą na zimno
Za nami najsroższa od kilku lat zima. Niestety, wpłynęła ona negatywnie na stan dróg lokalnych, w tym powiatowych. Stan nawierzchni z roku na rok pogarsza się, bowiem przez wiele lat nie było kompleksowych remontów.
- Deszczowa jesień i mroźna, śnieżna zima sprawiły, że pojawiło się wiele nowych ubytków na drogach. Wynika to ze złego stanu nawierzchni. Spękania i przełomy na pewno nie ułatwiają życia użytkownikom dróg. Sam fakt, że nawierzchnia nie jest szczelna, powoduje, że woda dociera i penetruje konstrukcję drogi - wyjaśnia dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie Zdzisław Ziąber.
PZD jest już po wiosennym przeglądzie dróg i ma plan remontów.
- W tej chwili naprawiamy niebezpieczne ubytki na różnych odcinkach przy pomocy masy na zimno. W maju będziemy naprawiać drogi masą na gorąco i zaczniemy tradycyjnie od głównych ciągów. Niestety, większość dróg wymaga naszej interwencji i będziemy interweniować prawdopodobnie przez cały rok - uzupełnia dyrektor.
Tekst ukazał się w nr 14 (1053) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Jest źle, a będzie...
KUTARATE powiedziała :
Pińcet+ powiedziała :
KUTARATE powiedziała :
Pińcet+ powiedziała :
Wiecie jak wygląda łatane dróg powiatowych Panowie z paki biorą worek, sypią masę, klepną łopatą i po 15 min. brakuje im surowca. Naprawa dróg to totalna żenada. Nie wiem po jakiej to rodzinie poszło ale śmierdzi to korupcją na kilometr. Skoro wszędzie w koło są nowe drogi tylko nie w tym powiecie to wina nieudolnych radnych którzy potrafią sobie załatwić nową drogę pod dom i nic więcej. A największa wina jest mieszkańców bo głosują na te miernoty co myślą że uprawiają wielką politykę, a potrafią tylko co miesiąc kase brać i nic więcej.
Wina radnych, że mamy zły system i źle jest dystrybuowany pieniądz? Proponuję zaczerpnąć odrobiny wiedzy, zanim zaczniecie krytykować.PZD orze czym może. Nie ma środków, bo powiat jest biedny. I to, że jest biedny, to nie wina radnych, czy dyrektora PZD. To wina systemu.
chyba nie taki biedny skoro stać na taki rozrost biurokracji. Biedne jest twoje myślenie. Tak wina radnych za niegospodarność majątkiem publicznym chyba nawet paragraf się znajdzie.
Zacznij pisać konkrety, a nie walisz mi tutaj ogólnikami. Wina radnych za niegospodarność majątkiem publicznym? Wskaż mi proszę, które uchwały o tym świadczą. Z jakiego działu do jakiego przesunęli pieniądze i jak rozkładały się wyniki głosowań. Wszystko jest teraz w BIP-ie, więc wyłóż tutaj te dowody, a nie snujesz jakieś dziwne insynuacje. Pokaż mi zarządzenia, które świadczą o rozroście biurokracji. Gdzie utworzono stanowisko/stanowiska? Jakie było tego uzasadnienie? Łatwo jest używać popularnych sloganów. To co piszesz, to zwykłe pomówienia. Jak masz dowody, to proszę je przedstaw, a nie atakujesz ciężko pracujących ludzi.
ciężko pracujący ludzie? a jakie są efejty ich pracy? kilometr autostrady w polsce gdzie teren płaski, piasku i wapienia na cement w bród kosztuje tyle co w szwajcarii gdzie trzeba ryć tunele w litej skale i budować kilometrowe wiadukty. kilometr drogi kosztuje tyle co w bogatych niemczech. prąd jest najdroższy w europie. to są dowody jakości pracy administracji. jaki wójt taki rząd i taki sejm i nie wykręcaj się tutaj sloganami pt pokaż mi tą uchwałę, która jest zła albo pokaż mi urzędnika od którego wali potem bo sie poci od nawału pracy. w polsce ceny są wyższe niż w niemczech a płace 4 razy niższe. gospodarką zarządza minister czy kowalski?

0
Gravatar
Domino Jachas
Prawda jest taka że...
...stan infarstruktury drogowej jest lustrzanym odbiciem skuteczności i zaangażowania władz gminno-powiatowych. Te same pasożytnicze facjaty od lat... A tępy naród idzie i bezwiednie ich wybiera. Karmienie troli urzedniczych ,poziom MASTER. SZCZERE GRATULACJE!!!P.S a propos urzędników... Fajnie wam się żyje za ciężko zarobione pieniądze ale nie przez was.
0
Gravatar
KUTARATE
Same ogólniki
Pińcet+ powiedziała :
KUTARATE powiedziała :
Pińcet+ powiedziała :
Wiecie jak wygląda łatane dróg powiatowych Panowie z paki biorą worek, sypią masę, klepną łopatą i po 15 min. brakuje im surowca. Naprawa dróg to totalna żenada. Nie wiem po jakiej to rodzinie poszło ale śmierdzi to korupcją na kilometr. Skoro wszędzie w koło są nowe drogi tylko nie w tym powiecie to wina nieudolnych radnych którzy potrafią sobie załatwić nową drogę pod dom i nic więcej. A największa wina jest mieszkańców bo głosują na te miernoty co myślą że uprawiają wielką politykę, a potrafią tylko co miesiąc kase brać i nic więcej.
Wina radnych, że mamy zły system i źle jest dystrybuowany pieniądz? Proponuję zaczerpnąć odrobiny wiedzy, zanim zaczniecie krytykować.PZD orze czym może. Nie ma środków, bo powiat jest biedny. I to, że jest biedny, to nie wina radnych, czy dyrektora PZD. To wina systemu.
chyba nie taki biedny skoro stać na taki rozrost biurokracji. Biedne jest twoje myślenie. Tak wina radnych za niegospodarność majątkiem publicznym chyba nawet paragraf się znajdzie.
Zacznij pisać konkrety, a nie walisz mi tutaj ogólnikami. Wina radnych za niegospodarność majątkiem publicznym? Wskaż mi proszę, które uchwały o tym świadczą. Z jakiego działu do jakiego przesunęli pieniądze i jak rozkładały się wyniki głosowań. Wszystko jest teraz w BIP-ie, więc wyłóż tutaj te dowody, a nie snujesz jakieś dziwne insynuacje. Pokaż mi zarządzenia, które świadczą o rozroście biurokracji. Gdzie utworzono stanowisko/stanowiska? Jakie było tego uzasadnienie? Łatwo jest używać popularnych sloganów. To co piszesz, to zwykłe pomówienia. Jak masz dowody, to proszę je przedstaw, a nie atakujesz ciężko pracujących ludzi.

0
Gravatar
Pińcet+
RE: Jest źle, a będzie...
KUTARATE powiedziała :
Pińcet+ powiedziała :
Wiecie jak wygląda łatane dróg powiatowych Panowie z paki biorą worek, sypią masę, klepną łopatą i po 15 min. brakuje im surowca. Naprawa dróg to totalna żenada. Nie wiem po jakiej to rodzinie poszło ale śmierdzi to korupcją na kilometr. Skoro wszędzie w koło są nowe drogi tylko nie w tym powiecie to wina nieudolnych radnych którzy potrafią sobie załatwić nową drogę pod dom i nic więcej. A największa wina jest mieszkańców bo głosują na te miernoty co myślą że uprawiają wielką politykę, a potrafią tylko co miesiąc kase brać i nic więcej.
Wina radnych, że mamy zły system i źle jest dystrybuowany pieniądz? Proponuję zaczerpnąć odrobiny wiedzy, zanim zaczniecie krytykować.PZD orze czym może. Nie ma środków, bo powiat jest biedny. I to, że jest biedny, to nie wina radnych, czy dyrektora PZD. To wina systemu.
chyba nie taki biedny skoro stać na taki rozrost biurokracji. Biedne jest twoje myślenie. Tak wina radnych za niegospodarność majątkiem publicznym chyba nawet paragraf się znajdzie.

0
Gravatar
KUTARATE
Nie ich wina
Pińcet+ powiedziała :
Wiecie jak wygląda łatane dróg powiatowych Panowie z paki biorą worek, sypią masę, klepną łopatą i po 15 min. brakuje im surowca. Naprawa dróg to totalna żenada. Nie wiem po jakiej to rodzinie poszło ale śmierdzi to korupcją na kilometr. Skoro wszędzie w koło są nowe drogi tylko nie w tym powiecie to wina nieudolnych radnych którzy potrafią sobie załatwić nową drogę pod dom i nic więcej. A największa wina jest mieszkańców bo głosują na te miernoty co myślą że uprawiają wielką politykę, a potrafią tylko co miesiąc kase brać i nic więcej.
Wina radnych, że mamy zły system i źle jest dystrybuowany pieniądz? Proponuję zaczerpnąć odrobiny wiedzy, zanim zaczniecie krytykować.PZD orze czym może. Nie ma środków, bo powiat jest biedny. I to, że jest biedny, to nie wina radnych, czy dyrektora PZD. To wina systemu.

0
Gravatar
Whyski
RE: Jest źle, a będzie...
Polsilwer powiedziała :
Bez przesady, drogi nie są najgorsze. Da się spokojnie jeździć.
Zgadzam się z przedmówcą w całej rozciągłości. lol

0
Gravatar
spajker.
RE: Jest źle, a będzie...
Pińcet+ powiedziała :
Wiecie jak wygląda łatane dróg powiatowych Panowie z paki biorą worek, sypią masę, klepną łopatą i po 15 min. brakuje im surowca. Naprawa dróg to totalna żenada. Nie wiem po jakiej to rodzinie poszło ale śmierdzi to korupcją na kilometr. Skoro wszędzie w koło są nowe drogi tylko nie w tym powiecie to wina nieudolnych radnych którzy potrafią sobie załatwić nową drogę pod dom i nic więcej. A największa wina jest mieszkańców bo głosują na te miernoty co myślą że uprawiają wielką politykę, a potrafią tylko co miesiąc kase brać i nic więcej.
zaraz zaraz jak to nic więcej? a ustawianie przetargów? a ustawianie pracy dla rodziny i znajomych to nic??????????????

0
Gravatar
Antyspajker
RE: Jest źle, a będzie...
A może by trzeba poszukać oszczędności w PZD ? Ale nie myślałem o tych panach klepiących łopatami masę tylko w biurze ...Miałem okazję kiedyś tam występować w charakterze klienta to potraktowano mnie jako najgorszego petenta który zakłóca sielankę życia biurowego i profanuje celebrowany zwyczaj zbiorowego spożywania kawy...Prosty przykład- ksero stoi w rogu a mi kazano dostarczyc kopie dokumentów - oczywiscie ta kopię musiałem robić na mieście....Milutko...A myślę że redukcja etatów zwłaszcza w kierownictwie mogłaby diametralnie wpłynąć na finansowanie prac remontowych na drogach naszego powiatu...Założę się ze roczne wynagrodzenie Prezesa jest wyższe niż wydatki inwestycyjne na łatanie dziur w analogicznym okresie ...
0
Gravatar
Pińcet+
RE: Jest źle, a będzie...
Wiecie jak wygląda łatane dróg powiatowych Panowie z paki biorą worek, sypią masę, klepną łopatą i po 15 min. brakuje im surowca. Naprawa dróg to totalna żenada. Nie wiem po jakiej to rodzinie poszło ale śmierdzi to korupcją na kilometr. Skoro wszędzie w koło są nowe drogi tylko nie w tym powiecie to wina nieudolnych radnych którzy potrafią sobie załatwić nową drogę pod dom i nic więcej. A największa wina jest mieszkańców bo głosują na te miernoty co myślą że uprawiają wielką politykę, a potrafią tylko co miesiąc kase brać i nic więcej.
0
Gravatar
Polsilwer
RE: Jest źle, a będzie...
Bez przesady, drogi nie są najgorsze. Da się spokojnie jeździć.
0

Przeczytaj także