W dzisiejszym, 26 numerze (1065) Słowa Regionu piszemy o nawałnicy, jaka przeszła przez powiat strzeliński w ubiegłym tygodniu i o szkodach, jakie wyrządziła – woda wdzierała się do domów, zalane zostały podwórka, zerwane linie energetyczne. Najdramatyczniej sytuacja wyglądała w gminie Przeworno.
Dużo miejsca poświęcamy tematom związanym z referendum w gminie Kondratowice, które odbędzie się już za kilka dni. Piszemy o możliwych scenariuszach, publikujemy rozmowy z samorządowcami i relację z bardzo burzliwego spotkania wiejskiego w Kondratowicach. O tym wszystkim przeczytacie na stronie 6,9, 10 i 11.
Nie milkną echa wyboru Artura Gulczyńskiego na etatowego członka zarządu w powiecie. Jak do tej sprawy odnosi się główny zainteresowany i co sądzi o niej opozycyjny radny? W najnowszym numerze wywiady z radnym Arturem Gulczyńskim i radnym Mariuszem Michułką.
Swoimi wspomnieniami podzieliła się z nami pani Janina Jankowska z Mnikowa, która w tym roku obchodzi setne urodziny. Kobieta przeżyła rzeź wołyńską, II wojnę światową i przesiedlenie… Z historią jej życia możecie zapoznać się na stronie 28.
Ponadto publikujemy szczegółowe wyniki egzaminu maturalnego i wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Które szkoły wypadły najlepiej, a gdzie wyniki nie są zadowalające? Piszemy o głośnym wypadku, do którego doszło na ulicy Ząbkowickiej w Strzelinie oraz o drogim remoncie w jednej z wiązowskich szkół.

***

Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.  
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.