Poszło, oczywiście, o drogi. Tak w skrócie można streścić dyskusję na posiedzeniu komisji obszarów wiejskich. Padło kilka zaskakujących pomysłów. Czy radni przejdą od słów do czynów?
Po rozwiązaniu części problemów związanych z demontażem poprzedniego zarządu powiatu radni przygotowują się do kolejnej sesji. Zaplanowane na piątek obrady poprzedziły robocze posiedzenia komisji. Komisja Obszarów Wiejskich i Infrastruktury Technicznej obradowała we wtorek (29 czerwca br). Porządek obrad przewidywał wysłuchanie informacji dotyczących rolnictwa, komunikacji publicznej i stacji kontroli pojazdów. Radni zgodzili się, żeby pełne sprawozdanie Biura Powiatowego ARiMR w Strzelinie przedstawić na sesji. Krzysztof Słubik, reprezentujący ARiMR, zasygnalizował jedynie główne punkty przygotowanego sprawozdania. Mówił o środkach na poprawę dobrostanu zwierząt, rekompensaty za niesprzedane chryzantemy i zastój na rynku wieprzowiny. Zachęcał pszczelarzy do korzystania z dopłat do produkcji miodu a panie do tworzenia Kół Gospodyń Wiejskich. Każde koło może otrzymać dotację w wysokości co najmniej 3 tys. zł. W obu przypadkach procedury są proste i można liczyć na pomoc pracowników strzelińskiego biura ARiMR.
Tekst kazał się w nr 25 (1064) "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.