W dzisiejszym numerze (1066) Słowa Regionu piszemy m.in. o wynikach referendum w sprawie odwołania wójta gminy Kondratowice. Mieszkańcy zdecydowali, że Tomasz Gracz pozostaje na stanowisku. Co w takiej sytuacji zamierzają zrobić opozycyjni radni? Ile osób poszło do lokali wyborczych? Jak wyniki referendum skomentował główny zainteresowany? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie na stronie 6 i 7.
W strzelińskim szpitalu zaszły niemałe zmiany w związku z uruchomieniem nowego oddziału. O szczegółach przeczytacie na stronie 16. Dużo miejsca poświęcamy także nowej inwestycji na starym dworcu PKS w Strzelinie. Jakie plany ma właściciel tego terenu?
W Przewornie trwa długo oczekiwany remont zbiornika zalewowego. O tym, jakie prace są tam prowadzone rozmawiamy z kierownikiem budowy. Nie próżnuje także wiązowska biblioteka. O planach na najbliższe miesiące opowiada dyrektor Magdalena Krupa.
Piszemy także o tragicznym w skutkach wypadku, do którego doszło w poniedziałek, 19 lipca, na trasie Strzelin-Wrocław za Borkiem Strzelińskim. Niestety, dwie osoby zginęły. Z kolei pod koniec ubiegłego tygodnia na tej samej drodze doszło do innego, groźnie wyglądającego wypadku. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia…

***

Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.

Komentarze   

trax Permalink1 +9 trax
RE: O zmianach w szpitalu, nowej inwestycji na starym PKS, referendum, remoncie zbiornika zalewowego, sprawcy, który uciekł i wrócił...
Mam przed oczami zdjęcia z ogłoszeniami Gminy które miało odstraszać potencjalnych nabywców, że ten teren jest przeznaczony pod dworzec autobusowy i nigdy jego przeznaczenie nie zostanie zmienione. To co się w takim wypadku zmieniło? Zmienił się burmistrz? Zmieniła się rada gminy?
2021-07-21 15:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.