W najnowszym, 34 numerze Słowa znajdziecie relację strzelińskich strażaków, którzy na pierwszej linii frontu walczyli z pożarami niszczącymi Grecję. Znajdziecie też obszerną relację z gminnych dożynek w Strzelinie. Drugim wydarzeniom kulturalnym minionego tygodnia, było „Narodowe Czytanie”, które odbyło się w kilku miejscowościach naszego powiatu. Choć wydarzeń kulturalnych było jeszcze kilka, to niewątpliwie opinię publiczną zainteresują personalne wydarzenia w dwóch strzelińskich placówkach. W jednej zawieszona została dyrektor, a w drugiej wieloletni dyrektor sam zrezygnował z pracy. Sporo się też działo w samorządach, bo w gazecie znajdziecie aż 4 relacje z sesji. W gazecie znajdziecie też informacje o planowanych inwestycjach drogowych. Niektóre z nich bardzo ucieszą mieszkańców, którzy latami oczekują na remonty niektórych dróg. Piszemy także o najniebezpieczniejszym strzelińskim skrzyżowaniu i pomyśle, jak podnieść na nim bezpieczeństwo. Dla osób zainteresowanych szkołami, ciekawostką będzie lista nauczycieli, którzy w tym roku zaczną uczyć w szkołach zarówno średnich jak i podstawowych. Zestawienie obejmuje niemal wszystkie placówki z naszego powiatu.
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.  
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.