Zapraszamy do lektury najnowszego, 38 numeru powiatowego tygodnika. W dzisiejszym Słowie piszemy o tym, co ukryte zostało pod koniec wojny na naszej ziemi i jakie historie związane są ze znikaniem ukrytych kosztowności. Trwa batalia o przebudowę strzelińskiego ronda. Tym razem burmistrz Strzelina sięgnęła bardzo wysoko... Jeszcze większe pieniądze, szacowane w milionach, wydawane są na „wieczną” inwestycję w Przewornie. Czy po ponad dekadzie prac jest szansa na zakończenie tej inwestycji? Pewna sieć marketów ostatnio bardzo dynamicznie wkracza na nasz teren. Piszemy w którym miejscu planują postawić kolejny sklep. Po kilku latach walki i karania wójta Kondratowic niskimi zarobkami sytuacja się zmieniła. Ile teraz zarabia Tomasz Gracz? Tej nocy nie zapomną nigdy, gdy ognień strawił dorobek ich życia i źródło utrzymania. Wracamy do Ludowa Śląskiego, wierząc, że każdy może pomóc potrzebującym ludziom. Wiązowski samorząd przyzwyczaił nas do tego, że władza może robić wiele, nawet jak jest to niezrozumiałe dla zwykłych obywateli. Miniony weekend okazał się bardzo tragiczny dla zachodnich sąsiadów naszego powiatu. W dwa dni w niecodziennych okolicznościach zginęły 4 osoby, o czym informowały wszystkie ogólnopolskie serwisy.
Na szczęście piszemy też o rzeczach miłych, jak stypendia dla najlepszych uczniów w gminie Strzelin (z pełną listą), czy niezwykłym wydarzeniu w Nowolesiu.

Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.  

Komentarze   

spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: Co o ukrytych przez Niemców skarbach mówią historycy i świadkowie tajemniczych wizyt?
polacy są romantykami podatnymi na mity. niemcy pozostawili po spbie gruzy spaleniznę stare meble pluskwy rzadka od niedożywienia kupę i chwasty w polu. tyle było niemieckich skarbów. krótko po wojnie rozpruwano w ruinach ratusza potężny niemiecki sejf spodziewając się w nim znaleźć sekrety enigmy bursztynową komnatę i złoto wrocławia. po rozpruciu kasy okazało się że w ratuszu był lombard i znaleziono tam kilka małowartościowych rzeczy. szkoda że nikt nie tropi losów 112 ton złota z NBP 1939. nie zabrali go niemcy a jankesom angolom i francuzom rezerwy złota wzrastały w postępie geometrycznym. jak kiedyś polskę najadą ludy ukraińsko-rosyjskie to beda szukać polskich skarbów zamurowanych w rozlicznych pałacach gęsińca gościęcic złodziejowa wichrowych wzgórz a ludy ukraińskie przekopią gromnik na wylot w poszukiwaniu złota strzelina.
2021-10-06 11:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.