Rządy wielu krajów zdecydowały o szczepieniach swoich obywateli trzecią dawką szczepionki. Taka możliwość pojawiła się także w Polsce. Jakie są warunki przyjęcia uzupełniającej dawki preparatu?

Z początkiem września trzecią dawkę szczepionki mogły otrzymać osoby z niską odpornością. Od 24 września z kolei wszyscy chętni, którzy ukończyli 50. rok życia, a więc osoby urodzone w 1971 roku lub wcześniej. Mogli oni przyjąć dawkę uzupełniającą po upływie sześciu miesięcy od daty pełnego zaszczepienia. Osoby, które spełniają podane kryteria, znajdą e-skierowanie na trzecią dawkę preparatu na swoim Internetowym Koncie Pacjenta. Bez względu na to, jakiej firmy szczepionkę otrzymały wcześniej osoby 50+, jako trzecia dawka zostanie im podana szczepionka marki Pfizer.
W obu punktach szczepień przy strzelińskiej przychodni trzecią dawkę szczepionki przyjęło około 130 osób
Tekst ukazał się w nr 39 (1078) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink2 0 spajker.
RE: Dla kogo trzecia dawka szczepionki?
Cytuję Cześ:
Ja wam powiem dla kogo, dla [censored]i bez mózgu :D

nie tylko dla ciebie. dla innych też wystarczy.
2021-10-18 11:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink1 +1 Cześ
Dla kogo???
Ja wam powiem dla kogo, dla [censored]i bez mózgu :D
2021-10-17 12:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.