To kolejny numer, który nie może być inny, niż czują nasi Mieszkańcy i nasi Czytelnicy. Wielkie serca nie są tylko gestami lecz poparte działaniami, często z polską, niemal ułańską fantazją i zaangażowaniem.
Przeczytacie o wyjazdach z darami na granicę, ale także o akcjach przywożenia uchodźców wojennych do Strzelina i innych miejscowości w powiecie. Opisujemy, jak to pracujący tu Ukraińcy podzielili się wyzwaniami. Część z nich zaopiekowała się rodzinami kolegów, którzy postanowili wrócić do Ukrainy i złapać za broń. Relacjonujemy różne spotkania, ale także podpowiadamy, jak możemy pomagając Ukrainie wspomóc jednocześnie Polaków, a nie miliarderów zza granicy, którzy na wojnie się dorabiają. Przeczytacie ponadto:
Co o wojnie mówią sami Rosjanie żyjący w Rosji
Planach budowy dwóch przedszkoli w Strzelinie
Aferze jaka wybuchła w związku z ośrodkiem zdrowia w Przewornie
Jak covid wpłynął na śmiertelność w naszym powiecie
Przyjmowaniu ukraińskich dzieci do naszych szkół
Wyjątkowych zwierzętach, które przybyły na obrzeża Strzelina
Kolejnym zebraniu poświęconym przyszłości kamieniołomu w Gościęcicach
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu Facebook. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.