Niedawno nad powiatem przeszły nawalne deszcze, które sprawiły, że doszło do wielu podtopień. Niestety, woda brutalnie zweryfikowała również powiatową inwestycję, jaką jest finalizowany remont drogi w Gościęcicach.
Spływająca z okolicznych wzniesień woda wlewała się na asfalt, po czym spływając z niego, podmywała pobocze, tworząc miejscami wręcz małe kaniony. Degradacja była tak poważna, że w niektórych miejscach podmyte zostały fundamenty barierek, powodując ich obsunięcie. Nie trzeba być fachowcem, by stwierdzić, że dopuszczenie do czegoś takiego jest drogowym bublem. Najgorsze jest to, że inwestycja jest praktycznie ukończona. Poszły na to pieniądze i wydaje się, że zawinili nie wykonawcy, lecz projektanci i ci, którzy decydowali o zakresie robót.
Tu widać, co nieskanalizowana woda jest w stanie zrobić z sypkim poboczemW centrum wsi fundament barierki ochronnej został tak podmyty, że aż się zsunął  w stronę potoku
Na ten temat pisaliśmy w 34 (1122) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink5 0 spajker.
RE: Piękny asfalt i fuszerka obok niego
Cytuję Stanisława:
Pobocza ul. Sosnowej na odcinku Strzelin - Gęsiniec wyglądają tak samo. Wszystko wypłukane przez wodę. Tak jakby na poboczach nie można było zamontować betonowych korytek, które odprowadzałyby wodę i zapobiegły wypłukiwaniu tłucznia, i podmywaniu asfaltu.

można tanio i za darmo odebrać od jakiejś firmy drogowej frezowany asfalt. takie wióry starego asfaltu sypiesz na pobocze i zagęszczasz. poza tym strzeli granitem stoi i chyba żaden problem zabezpieczyć pobocza granitowym grysem. strzelin granitem stoi a kopalnia zbankrutowała a podsypkę pod drogi robi się z piasku. polska węglem stoi a trzeba palić peletem i oponami.
niedaleko sosnowej jest dawna betoniarnia libala czyli prlowska betoniarnia wodropol. co za problem kupić lokalnie betonowe korytka? problem jest chyba tylko jeden. urząd robi zakupy jedynie u oligarchy. życzę strzelinowi aby tate&syn zajęli się wydobyciem i obróbką granitu. strzelin wypięknieje.
2022-09-13 08:43 Cytować Zgłoś administratorowi
Stanisława Permalink4 0 Stanisława
Sosnowa to samo
Pobocza ul. Sosnowej na odcinku Strzelin - Gęsiniec wyglądają tak samo. Wszystko wypłukane przez wodę. Tak jakby na poboczach nie można było zamontować betonowych korytek, które odprowadzałyby wodę i zapobiegły wypłukiwaniu tłucznia, i podmywaniu asfaltu.
2022-09-12 22:22 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink3 +7 spajker.
RE: Piękny asfalt i fuszerka obok niego
podoba mi się. droga wąska ale za to wyższa o 40 cm od drogi pierwotnej. podczas mijania sie samochodów wpadasz prawym kołem pół metra niżej i zaliczasz dachowanie zwłaszcza w zimie kiedy śnieg zakryje krawędź jezdni. jeden deszcz i droga zmyta. 130to letnia ul mickiewicza stoi w dobrym stanie a deszcz wszędzie taki sam. woda nie stoi. kanaliza nie wybija, jezdnia prosta i estetyczna. solidna ręczna robota. w rynku podobnie.
2022-09-09 09:08 Cytować Zgłoś administratorowi
T.Filzman. Permalink2 -2 T.Filzman.
RE: Piękny asfalt i fuszerka obok niego
Czepianie się szczegółów . Dobrze , że droga wyremontowana a reszta to pikuś . Co mają powiedzieć ludzie z Białobrzezia , którzy mają drogę jak w preriach Bangladeszu ? Niedługo nic nie będzie robione bo gospodarka się za chwilę zawali i wtedy będzie powód do narzekań . Przeprosić i podziękować trzeba.
2022-09-08 23:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Aas Permalink1 +5 Aas
RE: Piękny asfalt i fuszerka obok niego
"...inwestycja jest praktycznie ukończona" - czyli jeszcze nieodebrana i niezapłacona, a takie wypłukane miejsca po intensywnych opadach podlegaja pod odszkodowania z ubezpieczenia budowy. PZD i ich nadworny projektant znani są z najlepszych i fachowych rozwiązań - co przetarg to jakieś kwiatki.
2022-09-08 19:39 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.