Starostwo złożyło wnioski o dofinansowanie na przebudowę i naprawę dróg w powiecie strzelińskim. Pieniądze będą pochodzić z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

W powiecie strzelińskim część dróg jest w fatalnym stanie. Wychodząc naprzeciw użytkownikom dróg, powiat złożył wymagane dokumenty. Chodzi o trzy wnioski na kwoty 2, 8 i 30 mln zł, aby wyremontować jak najwięcej odcinków dziurawych dróg.
- Zdecydowaliśmy się złożyć wnioski na drogi Biały Kościół – Gębczyce, Borów-Boreczek, Karszów – Prusy, Kucharzowice – Miechowice Oławskie i Przeworno-Rożnów – wylicza Artur Gulczyński, członek zarządu powiatu.
Każdy, kto przystępuje do naboru, może złożyć trzy wnioski – według kategorii finansowych. Tak zrobił powiat.
Najwięcej dróg do przebudowy znalazło się we wniosku do 30 mln, po sześć milionów dla każdej gminy. W gminie Strzelin przebudowane mają zostać drogi: Warkocz do skrzyżowania z drogą wojewódzką, Nowolesie-Kazanów, Brożec-Trześnia oraz Kuropatnik-Gościęcice. W gminie Wiązów drogi Kłosów-Jaworów, Kalinowa do skrzyżowania z drogą w kierunku McDonalda, Jutrzyna-Kucharzowice, Gułów do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 396. W gminie Kondratowice na odcinku Żelowice i Zarzyca. Łącznie chodzi o szesnaście odcinków dróg, które są w złym stanie. W gminie Przeworno odcinki Romanów-Dobroszów, Jegłowa-Krzywina, Przeworno-Cierpice i Karnków. Przebudowa dróg podniesie komfort jazdy kierowców i ułatwi dojazd do atrakcji turystycznych np. ośrodka wypoczynkowego w Białym Kościele, wieży widokowej na górze Gromnik czy sanktuarium w Jutrzynie.
Na ten temat pisaliśmy w 35 (1173) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Xyz Permalink6 +1 Xyz
RE: Ruszy wielka przebudowa dróg
Może byt tak wymienić stare popękane rury od kanalizacji Wrocławska ,targowa gdzie wiecznie licząc że co miesiąc się zatykają rury i w domu problem do ZWIKu trzeba zgłaszać i przyjeżdżają odotykają bo woda w prysznicu się zbiera w WC strach spuszczać żeby woda na zewnątrz nie wypłynęła
2023-09-21 06:28 Cytować Zgłoś administratorowi
xxl Permalink5 +8 xxl
RE: Ruszy wielka przebudowa dróg
Może bez tych pompatycznych i wzniosłych zapowiedzi. Zejdźmy na ziemię i poczekajmy na efekty. Nie mam złudzeń że przy tak ogromnych zaniedbaniach nawet wyjątkowo głośne zapowiedzi będą jedynie promilem w stosunku do potrzeb. A patrząc realnie na osiągnięcia i możliwości tej ekipy to pozwólcie że pozostanę pesymistą w przedmiocie tych jak piszecie "wielkich przebudów"
2023-09-17 13:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Spajker. Permalink4 +8 Spajker.
RE: Ruszy wielka przebudowa dróg
Kto ważny mieszka przy drodze łączącej gosciecice z kuropatnikiem? Nowolesie Kazanów? Brozec trzesnia?
A może kto kupił tam grunty rolne które przypadkowo zostaną przekształcone w działki budowlane?
Ulica wolności była remontowana przez kilka lat za kilkanaście milionów. Teraz znowu coś tam grzebią bo nie ma to jak remontować nową drogę.
Bardzo proszę na listach wyborczych zaznaczyć przyimek mistrz drogownictwa i mistrz korupcji.
2023-09-17 08:43 Cytować Zgłoś administratorowi
ed Permalink3 +12 ed
RE: Ruszy wielka przebudowa dróg
Kampania wyborcza w toku.
2023-09-16 22:40 Cytować Zgłoś administratorowi
123445 Permalink2 +11 123445
RE: Ruszy wielka przebudowa dróg
Na razie złożono wnioski, jeszcze nie ma ich rozpatrzenia wiec z otwarciem szampana poczekajmy bo zaraz moze przyjsc decyzja odmowna i bedzie rozczarowanie
2023-09-16 20:17 Cytować Zgłoś administratorowi
TruckdriverDST Permalink1 +17 TruckdriverDST
RE: Ruszy wielka przebudowa dróg
Pożyjemy, zobaczymy. Prędzej uwierzę w gruszki na wierzbie pod pałacem carycy. hehe ,haha ...
2023-09-16 19:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.