Dla jednych i drugich była to ciekawa wyjazdowa impreza. Dzięki tej wizycie przedszkolaki zobaczyły, co tak naprawdę dzieje się w drukarni.
Przedszkolaki z dwóch zaprzyjaźnionych przedszkoli odwiedziły drukarnię „Euro-Druk” w Pęczu. Strzelińskie maluchy z Przedszkola Miejskiego na ul. Sikorskiego i przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Wiązowie miały okazje przyjrzeć się pracy drukarzy.

„Euro-Druk” jest znaną strzelińską drukarnią, której właścicielami są Krzysztof i Joanna Niedzielowie. Przewodnikiem dzieci po zakładzie, w którym powstają plakaty, broszury reklamowe i książki, był pan Krzysztof. Właściciel drukarni ciekawie opowiadał o drodze, jaka przebywa czysty papier zanim stanie się broszurą reklamową czy książeczką z bajkami. Specjalnie z myślą o małych gościach, zaprojektowano i wydrukowano okolicznościowe naklejki, które dzieci otrzymały jako pamiątkę wizyty z drukarni.
Wizyta w drukarni była częścią projektu badawczego pt. „Książka”. Projekt powstał z myślą o przedszkolakach ze Strzelina i Wiązowa, a realizują go dzieci z grup prowadzonych przez E. Placzyńską-Wilińską oraz M. Kowalczyk. Wizyta w drukarni, a także inne działania podejmowane w ramach projektu „Książka” pomyślane zostały tak, żeby propagować czytanie książek, wśród przyszłych czytelników.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.