W siedzibie Starostwa Powiatowego w Strzelinie odbyła się konferencja dotycząca podsumowania projektu nt. ,,Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Strzelińskim”. Na początku głos zabrał starosta Marek Warcholiński, który powitał zgromadzonych. Następnie dyrektor Powiatowego Centrum Dydaktyki (koordynatora projektu), Krystyna Kubów udzieliła zebranym informacji na temat realizacji projektu, który obejmował lata szkolne 2013/14 i 2014/15. Przystąpiły do niego 22 różne placówki (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) z powiatu strzelińskiego. Szkolenia były ukierunkowane stricte na doskonalenie kadr pedagogicznych. Zainteresowanie przedsięwzięciem okazało się spore. W roku szkolnym 2013/14 przeszkolono 380 osób, a w roku 2014/15-387.
W dalszej części konferencji Jacek Dziedziński, szkolny organizator rozwoju edukacji, przedstawił sprawozdanie z realizacji rocznych planów wspomagania w szkołach i przedszkolach. Następnie sprawozdanie z pracy na platformach informatycznych zreferowała koordynator sieci Agnieszka Świrska. W kolejnym punkcie odbyła się dyskusja, a konferencja zakończyła się podziękowaniami Krystyny Kubów dla dyrektorów szkół biorących udział w projekcie oraz dla starostwa. Projekt realizowany przez starostwo był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Dyrektor Powiatowego Centrum Dydaktyki Krystyna Kubów udzieliła informacji o realizacji projektu

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.