Porozumienie podpisali (od lewej): Robert Kozuń, Marek Warcholiński, Paolo Bortolotto i Zdzisław Koziński
Kształcenie w atrakcyjnych dla młodzieży zawodach to jedna strona funkcjonowania CKZiU w Strzelinie. Druga, to wykształcenie pracownika, o którego będą zabiegać pracodawcy. Pisaliśmy na naszych łamach o znaczących kwotach pozyskanych przez powiat strzeliński, jakie trafią w najbliższym czasie do szkół. Będzie tego prawie 6 mln zł.
Największym beneficjentem projektów edukacyjnych okazało się Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzeline. Popularne technikum otrzyma ponad 2,1 mln zł na wyposażenie lub doposażenie pracowni dydaktycznych w ramach projektu: „Innowacyjne pracownie zawodowe w Powiecie Strzelinskim”. Pracownie powstaną z 85% udziałem środków zewnętrznych, a konkretnie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-20. Dzięki temu i wcześniejszym projektom, CKZiU w Strzelinie jest atrakcyjnym partnerem dla przedsiębiorców i bankowców. Potwierdzeniem tego było podpisanie w ubiegłym tygodniu umów patronackich.
Porozumienia z Gospodarczym Bankiem Spółdzielczym w Strzelinie i Xylem Strzelin Lowara Vogel Polska to szansa dla uczniów i absolwentów CKZiU. GBS współpracuje i wspiera strzelińską szkołę od lat kilkudziesięciu, a Lowara od kilku. Podpisane porozumienie będzie obowiązywało do września przyszłego roku. Wspólnym celem zapisanym w porozumieniu będą m.in. wspólne działania zmierzające do uatrakcyjnienia oferty kształcenia zawodowego dla przyszłych techników Zasadniczej Szkoły Zawodowej CKZiU w Strzelinie oraz kreowanie nowoczesnego wizerunku szkolnictwa zawodowego, otwartego na sugestie pracodawców i dostosowanego do rynku pracy. Bank GBS objął patronatem uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista. Zarówno Lowara, jak i GBS oferują uczniom m.in. praktyki, staże zawodowe, wycieczki dydaktyczne i kursy zawodoznawcze. Dodać należy, że najkorzystniejsze porozumienie nie mogłoby być zrealizowane bez wykwalifikowanej kadry dydaktycznej i pracowników, z CKZiU w Strzelinie.
Przed podpisaniem porozumień o zaletach, sensie i korzyściach płynących dla sygnatariuszy porozumień mówili Marek Warcholiński, starosta strzeliński, Robert Kozuń, dyrektor CKZiU w Strzelinie, a także Aleksandra Skoczylas, HR Generalist Lowara Vogel Polska Sp. z o.o., w imieniu Paolo Bortolotto dyrektora zakładu i Zdzisław Kozicki, prezes zarządu GBS w Strzelinie. Natomiast Anna Horodyska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelinie, podkreślała korzyści dla absolwentów, objętych patronatem kierunków kształcenia zarówno w czasie nauki, jak i później przy szukaniu pracy. Mówiła, że inwestowanie w szkolenie, zwłaszcza techników, których brakuje na rynku pracy, to ze wszech miar dobre posunięcie. Dorota Pawnuk, burmistrz Strzelina, zapowiedziała lokowanie w gminie Strzelin kolejnych zakładów pracy, a co za tym idzie pojawianie się ofert pracy dla absolwentów szkół zawodowych.
Jako „Słowo Regionu” będziemy informować o kolejnych działaniach podejmowanych w ramach podpisanych porozumień. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że uroczyste podpisanie porozumień miało miejsce w auli CKZiU w Strzelinie, w środę, 31 maja br.

Komentarze   

spajker Permalink4 +4 spajker
RE: Bankowcy i przedsiębiorcy w strzelińskim technikum
Cytuję ACD:
Kiedyś za dyrektora Andrzeja, to chłopaki (ich rodzice za ciężką kasę) w czynie społecznym (prace dyplomowe) doposażali szkołę, remontowali budynki. Pamiętam ten wyzysk i oczekiwanie, co komu przypadło na pracę dyplomową - wyzysk w białych rękawiczkach. I tak moi drodzy powstał - Dar Mlodzieży, na ul. Konopnickiej :-)

Daź więcej?
2017-06-19 19:59 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink3 +2 spajker
RE: Bankowcy i przedsiębiorcy w strzelińskim technikum
finanse.wp.pl/.../
2017-06-18 19:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Abiturient Permalink2 +2 Abiturient
Czas na pieniądz.
Po szkole opcją na zarobienie pieniędzy, czyli wystartowanie w dorosłe życie jest niestety emigracja. Tak więc, uczcie się, bo stawki po kursie x 4 i x 5, czekają na chętnych, nawet bez praktyki, ale już nawet na tych dobrze przygotowanych teoretycznie.
2017-06-18 14:55 Cytować Zgłoś administratorowi
ACD Permalink1 +5 ACD
Prace dyplomowe
Kiedyś za dyrektora Andrzeja, to chłopaki (ich rodzice za ciężką kasę) w czynie społecznym (prace dyplomowe) doposażali szkołę, remontowali budynki. Pamiętam ten wyzysk i oczekiwanie, co komu przypadło na pracę dyplomową - wyzysk w białych rękawiczkach. I tak moi drodzy powstał - Dar Mlodzieży, na ul. Konopnickiej :-)
2017-06-18 14:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.