Pod koniec lipca br. do między innymi Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu wpłynęła petycja mieszkańców gminy Przeworno, dotycząca firmy Kessler sp.z.o.o. w Przewornie. Podpisało się pod nią około 300 osób. Ludzie domagali się w piśmie kontroli obecnie działającej kotłowni we wspomnianym zakładzie.
Niedawno dziennikarze naszej redakcji zwrócili do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu z pytaniem, czy dokonano rozeznania przedstawionej przez mieszkańców sytuacji. - Inspektorzy WIOŚ przeprowadzili niezapowiedziane oględziny zakładu, w trakcie których nie stwierdzono spalania odpadów w istniejącej instalacji energetycznej, tj. kotłowni zakładowej - wyjaśnia na przesłanym do redakcji piśmie Waldemar Kulaszka, dolnośląski wojewódzki inspektor ochrony środowiska. - Jednakże, biorąc pod uwagę społeczny charakter sprawy oraz specyfikę produkcji zakładu i związany z nim potencjalny wpływ na środowisko, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu uwzględnił przedmiotowy zakład w planie kontroli na 2020 rok - kończy inspektor.
Cały artykuł dostępny jest tutaj
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.