Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Niedawno rozebrano ogrodzenie boiska piłkarskiego w Przewornie. Postawione będzie teraz nowe. Kiedy wszystko będzie już gotowe, uwadze mieszkańców nie umknie to, że coś tu jest inaczej. I to nie tylko dlatego, że będzie nowe ogrodzenie.
Zniknie bowiem dotychczasowy wjazd, bo był za wąski i nie zawsze spełniał swoją rolę. - Między innymi dlatego, że boisko w Przewornie jest wykorzystywane jako lądowisko dla helikopterów ratownictwa medycznego - mówi Andrzej Łuczak, wójt gminy Przeworno. - Nowy będzie przesunięty w stosunku do wcześniejszego o kilkanaście metrów i będzie szeroki na około 6 metrów. To pozwoli na swobodne wjeżdżanie wozami bojowymi strażaków, którzy zabezpieczają lądowisko podczas lądowań, a także karetek pogotowia. Oczywiście, będzie też zamontowana nowa brama. Pieniądze na to zadanie zaplanowaliśmy w tegorocznym budżecie gminy.
Rozbiórki ogrodzenia i wybudowania wjazdu na boisko podjęła się firma Tomasza Bartków z Przeworna. Zadanie to kosztować będzie 9102 zł. Natomiast wykonawcą nowego ogrodzenia ma być Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Leszka Pleszczaka z Pakosławic. Wartość tego zadania to 26 000 zł. Łącznie więc za te prace gmina zapłaci 35102 zł.
Dodaj komentarz