Niedawno rozebrano ogrodzenie boiska piłkarskiego w Przewornie. Postawione będzie teraz nowe. Kiedy wszystko będzie już gotowe, uwadze mieszkańców nie umknie to, że coś tu jest inaczej. I to nie tylko dlatego, że będzie nowe ogrodzenie.
Zniknie bowiem dotychczasowy wjazd, bo był za wąski i nie zawsze spełniał swoją rolę. - Między innymi dlatego, że boisko w Przewornie jest wykorzystywane jako lądowisko dla helikopterów ratownictwa medycznego - mówi Andrzej Łuczak, wójt gminy Przeworno. - Nowy będzie przesunięty w stosunku do wcześniejszego o kilkanaście metrów i będzie szeroki na około 6 metrów. To pozwoli na swobodne wjeżdżanie wozami bojowymi strażaków, którzy zabezpieczają lądowisko podczas lądowań, a także karetek pogotowia. Oczywiście, będzie też zamontowana nowa brama. Pieniądze na to zadanie zaplanowaliśmy w tegorocznym budżecie gminy.
Rozbiórki ogrodzenia i wybudowania wjazdu na boisko podjęła się firma Tomasza Bartków z Przeworna. Zadanie to kosztować będzie 9102 zł. Natomiast wykonawcą nowego ogrodzenia ma być Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Leszka Pleszczaka z Pakosławic. Wartość tego zadania to 26 000 zł. Łącznie więc za te prace gmina zapłaci 35102 zł.
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.