Znamy już wyniki konkursu zorganizowanego w ramach Narodowego Programu Szczepień. Pierwsze miejsce w naszym powiecie należy do gminy Przeworno. Na co ten samorząd planuje przeznaczyć aż milion złotych nagrody?
Gmina Przeworno zajęła pierwsze miejsce w powiecie strzelińskim w rządowym konkursie „Rosnąca Odporność”, w którym wyróżniono gminy, aktywnie promujące szczepienia przeciwko COVID-19 wśród swoich mieszkańców i otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Pieniądze te mogą być przeznaczone na działania związane z zapobieganiem skutkom społeczno-gospodarczym związanym z pandemią COVID-19. – Nie ukrywam, że było to dla nas spore zaskoczenie i wielka radość – przyznaje wójt Andrzej Łuczak. – Mieliśmy tylko kilka dni na zastanowienie, na co wydać te pieniądze. W pierwszej kolejności planujemy zakup wyposażenia do gabinetu rehabilitacji w przychodni w Przewornie, zakup aparatu USG, zakup busa dla dzieci niepełnosprawnych oraz zakup oprogramowania, umożliwiającego obsługę klientów online. To tylko niektóre z pomysłów na przeznaczenie środków z nagrody – zapowiada nasz rozmówca.
O otrzymaniu nagrody w konkursie decydował przyrost procentowy osób zaszczepionych w konkretnym terminie, tj. pomiędzy 1 sierpnia a 31 października.
Tekst ukazał się w nr 45 (1084) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Robert Robert Permalink2 +2 Robert Robert
Kasa...
Ten milion przyda się na leczenie zakrzepic krwi i innych coraz to nowszych skutków ubocznych tego szprycowania ludzi nieprzebadanymi i eksperymentalnymi preparatami genetycznym - niczym bydła.
2021-12-08 18:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink1 +1 Cześ
RE: Milion złotych za szczepienie mieszkańców
Do trumny nie zabierzecie pieniędzy!!!
2021-12-05 16:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.