Kolejny, tak bardzo oczekiwany przez mieszkańców etap remontu drogi ze Strzelina do Jegłowej stanął pod znakiem zapytania. Powiat nie otrzyma z budżetu gminy Przeworno 200 tys. zł dofinansowania na ten cel. Tak postanowili radni na ostatnim wspólnym posiedzeniu komisji stałych Rady Gminy Przeworno. Decyzja ta wywołała wielkie niezadowolenie mieszkańców. I nie ma co się dziwić, gdyż droga ta jest najbardziej uczęszczaną w całej gminie. Codziennie przejeżdżają nią setki samochodów.
Szerzej o tym piszemy w dzisiejszym wydaniu Słowa.

Komentarze   

Suseł Permalink16 +6 Suseł
RE: Remont drogi z Jegłowej do Strzelina będzie wstrzymany?
Cytuję Las Vegas:
Co tam droga powiatowa ważniejsze rzeczy są np. chodnik w Strużynie ważniejszy jest!!! I tyle w temacie powiedziałem .

Co tam droga czy chodnik , ważne że radni dietę podnieśli sobie.
2021-12-31 15:38 Cytować Zgłoś administratorowi
PL Permalink15 -8 PL
Chodniki w Strużynie
Byłem ostatnio w Strużynie to prawda chodników brak a o drodze do Strużyny już nie wspomnę (katastrofa) myślę że to źle świadczy o gospodarzu gminy, w tych czasach żeby dzieci po błocie szły do autobusu szkolnego.
2021-12-29 06:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Teofil Permalink14 -1 Teofil
Cytuję Inny:
Cytuję nikt:
Nie jestem fanem samorządu z Przeworna. Ba, uważam go od lat za najsłabszy w powiecie, ale akurat ta decyzja wzbudziła mój szacunek. Co to za nowa moda dokładać się do zadań powiatu. Jeśli nikt z urzędników powiatu nie ma wystarczających kompetencji żeby pozyskiwać środki ze źródeł zewnętrznych na realizację zadań własnych, może powinien zmienić pracę?

Na ten cel akurat zostały pozyskane miliony złotych.

Ile z tych melonów trafi na drogi? A ile do urzędniczych nierobów?
2021-12-26 16:25 Cytować Zgłoś administratorowi
NIKT Permalink13 +1 NIKT
Cytuję Inny:
Cytuję nikt:
Nie jestem fanem samorządu z Przeworna. Ba, uważam go od lat za najsłabszy w powiecie, ale akurat ta decyzja wzbudziła mój szacunek. Co to za nowa moda dokładać się do zadań powiatu. Jeśli nikt z urzędników powiatu nie ma wystarczających kompetencji żeby pozyskiwać środki ze źródeł zewnętrznych na realizację zadań własnych, może powinien zmienić pracę?

A może miliardy. Pewnie dlatego ta oszałamiająca inwestycja powiatu powstaje w zawrotnym tempie 1 km rocznie. Juz za 2 kadencje z asfaltem dojada za Krzywine.
2021-12-24 22:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Las Vegas Permalink12 +7 Las Vegas
Co tam droga powiatowa ważniejsze rzeczy są np. chodnik w Strużynie ważniejszy jest!!! I tyle w temacie powiedziałem .
2021-12-24 14:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Inny Permalink11 +5 Inny
Cytuję nikt:

2021-12-24 12:41 Cytować Zgłoś administratorowi
nikt Permalink10 0 nikt
2021-12-24 08:03 Cytować Zgłoś administratorowi
KKK Permalink9 +4 KKK
Pan od paczerowania już ma ładną drogę do domu więc dalszą część odcinka będzie paczerowal.
2021-12-23 22:10 Cytować Zgłoś administratorowi
JT Permalink8 +6 JT
Cytuję WoW:
Wszystkie Gminy dokładają do Remontów drogowych a Przeworno nie chce remontów wspólnych Nic dziwnego że we wszystkich rankingach jest na szarym końcu Gmina Przeworno jest Bardzo to słabe :cry:

Jaka rada taka gmina.
2021-12-23 11:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Repatriant Permalink7 +7 Repatriant
Karszówek
Droga powiatowa nr 3103D od 1945 r trzykrotnie została załatana czterema taczkami gruzu z kamieniołomów z czego wiosenne łatanie 2021 r nadzorował pan .. gulczyński i ile kasy dostał za funkcję.Poza tym ostatnia konserwacja drogi odbywała się podczas przemieszczania się jednostki wojskowej w 1958 r z Brzegu na Nysę trwało to całą dobę ?od Księżyc na Żeleźnik -dachówki leciały z dachów.Do dziś nie potraficie zrobić 150 metrów drogi aby ludzie mogli normalnie funkcjonować.Negatywne egzorcyzmy macie zagwarantowane.
2021-12-22 23:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.