Jarosław Taranek przekazuje płytę elektryczną jednej z kobietTuż po październikowym pożarze w budynku wielorodzinnym przy ul. Ziębickiej w Przewornie urząd gminy pisemnie wystąpił z prośbą o udzielenie pomocy rzeczowej dla poszkodowanych rodzin, m.in. do producentów sprzętu AGD.

Firma Whirlpool pozytywnie odpowiedziała i dostarczyła potrzebne urządzenia. 11 lutego wójt Jarosław Taranek oficjalnie przekazał, na ręce przedstawicielek poszkodowanych w pożarze rodzin, sprzęt AGD w postaci płyt elektrycznych, lodówko-chłodziarek, piekarników, zmywarki i zamrażarki. Łączna kwota ofiarowanych przez firmę Whirlpool urządzeń to 9000zł. Wójt zadeklarował dalszą pomoc po otrzymaniu informacji o pozostałych potrzebach pogorzelców. Wyraził współczucie i zapewnił, że będzie pamiętał o rodzinach poszkodowanych w pożarze. Czesława Kościuszko, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, zadbała o właściwy podział kuchennego wyposażenia, zgodny z podanym przez rodziny zapotrzebowaniem. Obiecała też pomoc w organizacji dostawy urządzeń z urzędu gminy do mieszkań, które obecnie zajmują pogorzelcy. Panie, które przyszły po odbiór sprzętów, cieszyły się z nowych urządzeń i okazanego im Przedstawicielki rodzin poszkodowanych w pożarze są zadowolone z nowych urządzeńzainteresowania, a także ze stopniowego powrotu do normalnego życia, który jest możliwy dzięki pomocy ludzi wrażliwych na cudzą krzywdę.

Komentarze   

spajker Permalink1 -1 spajker
RE: Nowy sprzęt dla pogorzelców
dla socjali mam inny sposób na prezent. mam karton zapałek i karton zapałek-szturmówek, które nie gasna nawet podczas deszczu. mam też jako prezent eleganckie druty miedziane z krokodylkami pozwalające na odpięci esię do prądu bez iskrzenia oraz mam też zestaw muf i śrubunków dla majsterkowiczów w temacie "mały oszczędny gazownik". dla pogorzelców mam też mały zestaw ustaw w myśl których każdy [censored] który się nie spalił ma obowiązek płacić podatki na rzecz tych którzy zasnęli ze szlugiem.
2015-02-25 21:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.