Po zważeniu ryb okazało się, że było ich ponad 200 kg, a największe okazy ważyły ok. 5 kg. Zawody odbyły się na na stawie w Białym Kościele.
Wśród licznych wędkarskich specjalności są również połowy nocne. W ubiegłym tygodniu w Białym Kościele, na górnym stawie, odbyły się właśnie takie zawody. - Podobnie jak na innych zawodach najważniejsze było losowanie stanowisk – powiedział Piotr Stojowski z Koła PZW Okoń, jeden z organizatorów rywalizacji. - Następnie zawodnicy udali się nad wodę i dokładnie o godz. 18.00 zaczęło się wędkowanie. Pierwsze brania były już po kilkunastu minutach, a najlepsi wyciągnęli z wody po kilka ryb – dodał nasz rozmówca. Około godz. 21.00 każdy zawodnik otrzymał od organizatorów ciepły posiłek, wprost na stanowisko. - Specyfiką nocnych zawodów jest m.in. to, że komisja sędziowska waży ryby dwa razy, o północy i rano, po zakończeniu rywalizacji. Nie chcemy, żeby ryby zbyt długo były trzymane w siatkach. Dlatego ważymy ryby o 24.00 i wypuszczamy je do wody, drugie ważenie odbywa się o godz. 10.00 – wyjaśnił pan Piotr. Po pierwszym ważeniu na czele byli wędkarze, którzy złowili ponad 10 kg ryb. Błażej Janowski i Michał Nowak złowili amury ważące odpowiednio 5 kg i 4,5 kg. Warto zaznaczyć, że obaj rozpoczynają dopiero swoją wędkarską przygodę.
Po zsumowaniu północnego i rannego ważenia ryb okazało się, że 48 startujących w zawodach wędkarzy złowiło 232,57 kg ryb (!). Wynik naprawdę wspaniały. Przeważały leszcze, krąpie, karpie, karasie i amury. Zwycięzcą nocnej rywalizacji wędkarzy w Białym Kościele został Tomasz Koło, który złowił 27,25 kg ryb, na drugim miejscu uplasował się Andrzej Świętach – 22,66 kg, a trzeci był Tomasz Susło – 22,54 kg. Dodajmy, że zdobywca pierwszego miejsca jest mieszkającym w Polsce Mołdawianinem, a drugi w zawodach pan Andrzej na co dzień jest prezesem ZO PZW we Wrocławiu. W zawodach uczestniczyli wędkarze z ośmiu kół PZW z okręgów wrocławskiego i wałbrzyskiego.
Zwody zakończyły się wręczeniem najlepszym zawodnikom pucharów i upominków. Najmłodsi uczestnicy otrzymali czapeczki z logo firmy Dragon, ufundowane przez Sklep Wędkarski BASS w Strzelinie. Organizatorzy przygotowali nagrody dla wszystkich wędkarzy.
Kolejne zawody, organizowane przez Koło PZW Okoń, odbędą się w sobotę, 31 sierpnia i będą to zawody gruntowe nocne. Więcej informacji można uzyskać w Sklepie Wędkarskim Bass w Strzelinie lub pod numerami tel. 509 874 867 i 881 019 443.


Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.