Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W miniony weekend zespoły z klas A i B z powiatu strzelińskiego rozegrały ostatnie mecze kontrolne przed startem sezonu 2019/2020. W sparingach zaprezentowani zostali nowi zawodnicy. Specjalnie dla kibiców z naszego regionu przygotowaliśmy raport z ostatniego tygodnia przygotowań piłkarzy.
Kilka gier kontrolnych rozegranych zostało w weekend 17-18 sierpnia. Czarni Kondratowice przegrali z KS-em Brochów 0:5. Porażkę zanotowała także Ślęza Księginice Wielkie, która uległa Koronie Pęcz-Szczawin 0:6. W doskonałej formie jest zdobywca trzech goli Piotr Dubaniowski. Po jednym trafieniu dołożyli Jacek Dubaniowski, Paweł Chrobak oraz Łukasz Kendzierski. Feniks Pławna pokonał 5:4 Zorzę Niemil. Z dwóch trafień cieszył się Wojciech Piskorz. Po razie bramkarza przeciwników pokonali Marek Piskorz, Sebastian Górnikiewicz i Jacek Flaczyński. KS Kurów, pomimo braku kilku zawodników, pokonał w towarzyskim meczu MKS Siechnice 4:2. Gole strzelali grający trener Tomasz Łach, Paweł Łagodziński, Łukasz Surdel oraz Łukasz Hołubowicz. Wcześniej swój mecz towarzyski ze Ślężą Ciepłowody rozegrało Ognisko. Zawodnicy z Przeworna wygrali 4:3. Połowę goli dla zwycięzców strzelił Przemysław Góral, a po razie bramkarza Ślęży pokonali Łukasz Ryś i Krystian Słowik. Ten ostatni został wypożyczony do Ogniska z LKS-u Brożec. Nowych zawodników zaprezentował klub Świteź. Do Wiązowa w lecie trafili Bartosz Gawron, Tomasz Bartosz, Marcin Hrydczuk, Łukasz Dziębowski i Maciej Taranek. Do LKS-u Brożec dołączyło czterech graczy Kamil Zawisza, Tomasz Kubiak, Patryk Kwiatkowski oraz Karol Trzynoga.
 Zespół z Jegłowej w lecie pozyskał kilku młodych piłkarzy
Zmiany w ekipach z Jegłowej i Kuropatnika
Dwa mecze kontrolne w minionym tygodniu rozegrali zawodnicy Gromnika. Kuropatnik opuścił Filip Humelt, który przeniósł się do Kolektywu Radwanice. Działaczom udało się jednak poszerzyć kadrę. Do Kuropatnika trafić mogą m.in.: Paweł Jasiński z Kwarcytu, Piotr Misiewicz z KS-u Karszów oraz Krzysztof Szalczyk ze Strzelinianki. Ten drugi zdobył hat-tricka w niedzielnym sparingu ze Starterem Orłem Biały Kościół. Kuropatnik wygrał efektownie 6:0. Pozostałe bramki strzelali Kamil Garczarek, Tomasz Sołek i Damian Litwiński. Trzy dni wcześniej Gromnik pokonał w sparingu Kwarcyt 7:3. Hat-tricka skompletował Łukasz Muraszew, a po bramce dołożyli Wiktor Socki, Karol Sokaluk oraz Mateusz Piotrowicz. Raz piłkarze z Jegłowej przypadkowo umieścili piłkę we własnej bramce. Kwarcyt cieszył się z dwóch goli Oskara Tomery, a także z trafienia Bartka Barczyka.
Ekipa z Jegłowej odmłodziła swoją kadrę. – W sezonie 2019/2020 nie nastawiamy się na walkę o czołowe miejsca. Chcemy ogrywać młodych zawodników, odbudować atmosferę wokół klubu. Nowy podział na grupy w klasie B nie ma więc dla nas większego znaczenia – mówi prezes Kwarcytu Wojciech Kozioł. – Poprzedni sezon w naszym wykonaniu to była klęska. Mieliśmy problemy ze skutecznością oraz frekwencją na treningach. Teraz odmłodziliśmy kadrę i pozyskaliśmy kilku zawodników z Młodzika Przeworno. Dołączyli do nas także młodzi piłkarze z Jegłowej – dodaje Wojciech Kozioł. Kwarcyt wzmocnili Rafał Malinowski, Michał Malinowski, Oskar Tomera, Michał Misiewicz, Bartłomiej Piątek, Michał Zaniewicz, Kacper Żukowski i Kacper Kowalski.