W Strzegomiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska, które należą do cyklu Pucharu Polski Polskiej Federacji Taekwon-do. Do rywalizacji przystąpiło aż 581 zawodników i zawodniczek z całego kraju.
Walczono o medale we wszystkich kategoriach wiekowych od młodzików młodszych (4-6 lat), do super seniorów (powyżej 30. roku życia). W zawodach nie mogło zabraknąć reprezentantów strzelińskiego klubu Taekwon-do Stachowicz. W kategorii młodzików w walkach kalaki brązowy medal wywalczył Jakub Bober, a złoto „zgarnął” Miłosz Kicyła. – Dla Jakuba był to debiut na zawodach tej rangi. Trenuje dopiero od września. Już po kilku miesiącach treningów udało się mu wywalczyć cenny medal – mówił sędzia zawodów Mariusz Paluszek.Na zdjęciu (od lewej): sędzia Mariusz Paluszek, Miłosz Kicyła, Jakub Bober i trener Krzysztof Stachowicz
W kategorii kadetów Strzelin reprezentowali Norbert Michalski oraz Anna Tolksdorf. – Walczyli w konkurencji walki przerywanej (semi kontakt). Norbert rywalizował w bardzo mocno obsadzonej kategorii. Były to jego pierwsze zawody w tej formule walki. Dwa pojedynki wygrał, a później przegrał z kadrowiczem Polski 2:4. Ostatecznie sklasyfikowany został na czwartej pozycji, tuż za podium. Ania wygrała wszystkie pojedynki i zasłużenie wywalczyła pierwszą lokatę – mówił trener strzelińskiej drużyny Krzysztof Stachowicz. Wśród juniorów młodszych rywalizował starszy brat Norberta Michalskiego, Hubert.
Norbert Michalski i Anna Tolksdorf z sędzią Mariuszem Paluszkiem oraz trenerem Krzysztofem Stachowiczem (po lewej)
Cały artykuł w wydaniu papierowym "Słowa Regionu".
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.