Od kilku lat prowadził szkółkę sztuk walki z sukcesami. Epidemia spowodowała, że nagle pozostał bez środków do życia. Musiał się więc szybko „przebranżowić”. Przed taką perspektywą stanęło niedawno wielu Polaków, w tym nasz rozmówca.
Taekwondo jest narodowym sportem i sztuką walki w Korei. Od wielu lat jest bardzo popularna również u nas w kraju. Pochodzący z Kuropatnika Filip Humelt trenuje ten sport od dziecka. Pierwsze kroki na macie Pochodzący z Kuropatnika Filip Humelt z powodzeniem prowadzi szkółkę Taekwondostawiał w strzelińskim klubie pod okiem trenera Krzysztofa Stachowicza. Zamiłowanie do tej dyscypliny było u niego tak duże, że w wieku 19 lat sam zaczął prowadzić treningi dla młodych adeptów sztuk walki w lokalnej sekcji u trenera Michała Bieńka. - Po roku przeprowadziłem się do Poznania, aby otworzyć tam własny klub i przy okazji studiować. Dlaczego zdecydowałem się na wyjazd aż do Wielkopolski? Na Dolnym Śląsku nie było już miejsca na rynku, szczególnie jeśli chodzi o naszą federację. Nie możemy robić sobie nawzajem konkurencji. Takie mamy ustalenia wewnętrzne. Do tego szukałem miasta studenckiego - mówi nasz rozmówca.
Dodaje także, że w pierwszym roku prowadził treningi w okolicznej Murowanej Goślinie, a w drugim roku działalności otworzył dwie nowe szkółki w Gnieźnie, a w dalszej kolejności powstała filia w Wągrowcu. Daje to około setki dzieci uczęszczających regularnie na zajęcia. Droga do tego nie była łatwa, bowiem Filip jako 20-latek zdecydował wyprowadzić się z domu rodzinnego, założyć własną działalność i budować praktycznie klub od zera (dziś ma 25 lat - red.)....
Koronawirus i restrykcje z nim związane wpłynęły na wiele branż na rynku. Niestety, jego ofiarą padła też i szkółka Filipa.... Praktycznie z dnia na dzień młody przedsiębiorca musiał odnaleźć się w nieco innej rzeczywistości. Spakował swoje rzeczy i wrócił do domu rodzinnego.
Tekst ukazał się w 20 (1009) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.