W ramach czwartego etapu znoszenia ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, od 6 czerwca br. działalność mogą wznowić baseny. Czy tego dnia Aquapark Granit otworzy drzwi dla mieszkańców i jak będzie wyglądała „nowa normalność” na basenie? Zapytaliśmy o to Tomasza Charowskiego, prezesa Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego.
– Planujemy otwarcie basenu 11 czerwca – informuje Tomasz Charowski. – Jesteśmy przygotowani organizacyjnie i technicznie, czekamy tylko na aktualne wyniki badań wody. Termin udostępnienia basenu klientom wynika z tego, że informacja o możliwości otwarcia została podana 27 maja, a żeby otworzyć musimy spełnić kryteria, ujęte w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach. W rozporządzeniu jest mowa o aktualnych, określonych parametrach wody. Dzięki długoletniej współpracy udało mi się zorganizować pobór próbek w dniu dzisiejszym (29 maja – red.). Na wyniki należy poczekać około 10 dni. W zakresie zaleceń Państwowego Zakładu Higieny nasz obiekt jest odpowiednio przygotowany, niemniej musimy poczekać na rozporządzenie Rady Ministrów, w którym będą zawarte szczegółowe wytyczne, dotyczące funkcjonowania obiektów basenowych – dodaje.Tomasz Charowski, prezes strzelińskiego aquaparku, zapewnia, że pobyt na basenie będzie bezpieczny
W nowym reżimie sanitarnym na hali basenowej strzelińskiego aquaparku w tym samym czasie będzie mogło przebywać mniej klientów niż przed pandemią. – Rozważamy różne opcje, ale myślę, że jest za wcześnie, aby dokładnie to określić. Będą wytyczne, będziemy musieli się dostosować. Rozważamy opcję wprowadzenia godzin tylko dla grupy najbardziej narażonej, czyli seniorów czy też zmiany godzin otwarcia. Wiemy, że w godzinach porannych nie będzie szkół, dzieci nie będą realizowały lekcji wychowania fizycznego w formie pływania. Aby optymalizować koszty, będziemy rozważać więc późniejsze otwarcie basenu od poniedziałku do piątku oraz wydłużenie dostępności w soboty, niedziele i święta. Będziemy się starali dostosować ofertę do potrzeb klientów – zapowiada prezes Charowski.
Klienci strzelińskiego aquaparku powinni przestrzegać nowych zasad. Należy ograniczyć dotykanie klamek, barierek i innych powierzchni. Przy wejściu trzeba dokonać dezynfekcji rąk. Zakup biletu, dzięki oszklonym kasom, będzie bezpieczny zarówno dla pracowników, jak i klientów. W szatni będzie udostępniona tylko część szafek, aby zachować dystans pomiędzy osobami. – Pływanie, kontakt z wodą jest bezpieczny. Problem może wystąpić podczas mijania się, przechodzenia zbyt blisko siebie. Dlatego bardzo proszę o przestrzeganie określonych zasad, respektowanie wywieszonych ogłoszeń i poleceń pracowników. Nasi pracownicy będą dezynfekować powierzchnie, z którymi klienci mieli kontakt. Ratownicy będą pilnować, żeby dystans był zachowany. Nie wiem, ile osób będzie mogło pływać na jednym torze. Plany mówią o czterech osobach na torze, inne o dwóch. Jeszcze inne o wolnym co drugim torze. Musimy poczekać na oficjalne informacje – informuje Tomasz Charowski.

Tekst ukazał się w 21 (1010) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.