Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski chce dokonać zmian w regulaminie rozgrywek niższych lig na Dolnym Śląsku. Co ma się zmienić i dlaczego? W połowie listopada Wybrzeże Rewalskie Rewal pokonało Pomorzanina Nowogard 53:0!
Jeden z piłkarzy strzelił ponad 20 goli. Pokonany zespół wystąpił w ośmioosobowym składzie, który tworzyło trzech juniorów i pięć przypadkowych osób zgłoszonych do rozgrywek tuż przed pojedynkiem. Aby uniknąć na Dolnym Śląsku wyników takich jak 53:0, Andrzej Padewski chce wprowadzić nowy zapis do regulaminu rozgrywek niższych lig. Na jego mocy drużyna, która nie będzie dysponować jedenastoma zawodnikami, nie będzie mogła rozpocząć meczu. Także w powiecie strzelińskim zdarzało się, że drużyny przystępowały do spotkań bez kompletu graczy. Zdaniem Andrzeja Padewskiego, tak wysokie rozstrzygnięcia nie służą piłce nożnej i pogarszają opinię o niej. Zgodnie z aktualnymi przepisami drużyna musi liczyć co najmniej siedmiu piłkarzy, aby przystąpić do meczu ligowego. Polski Związek Piłki Nożnej chciał już kiedyś podnieść minimalną liczbę graczy do ośmiu, ale wycofał się z tego, dostosowując się do standardów obowiązujących w całej Europie.Dolnośląskiemu Związkowi Piłki Nożnej nie chodzi o pieniądze za walkowery. Nierozpoczęcie meczu z powodu braku jedenastu zawodników do gry nie będzie wiązało się z karą finansową. Krajowe federacje mogą zmieniać poszczególne przepisy i to tylko na potrzeby konkretnych rozgrywek. Być może zmiany będą dotyczyły właśnie niższych lig na Dolnym Śląsku.

Komentarze   

XD Permalink1 0 XD
RE: DZPN zmieni regulamin rozgrywek?
Brawo MY! :eek:
2021-12-20 00:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.