W dniach 14-15 maja w ośrodku „Nad stawami” w Białym Kościele odbyły się towarzyskie turnieje siatkówki plażowej systemem King of The Court. Zawodnicy zostali podzieleni na grupy, a z czasem najsłabsze pary odpadały.
- Pewnie wielu z was zna ten system z gierek treningowych: jedna strona boiska jest stroną „króla”, na której jesteśmy na przyjęciu i z której zdobywamy punkty. Wszystkie pozostałe zespoły wchodzą na boisko w kolejce, zagrywając piłkę z drugiej strony boiska. Jeśli zdobędziesz punkt ze strony zagrywki, przechodzisz na stronę króla – tłumaczy zasady turnieju Dawid Rydzewski. - Król i Królowa Plaży zaliczają się do całego cyklu turniejów, które będziemy organizować w Białym Kościele. Wyniki turniejów będą wliczane do naszych rankingów – dodaje Rydzewski. Królowe plaży w Białym Kościele
Tytuł „Królowych plaży” wywalczyły Agnieszka Sitko i Natalia Semeniaka. Druga była Paulina Sobolewska w parze z Agnieszką Januszko. Trzecie miejsce przypadło strzelińskiej drużynie w składzie Karolina Grochalska – Zuzanna Wilk. W turnieju mężczyzn aż dwie pary podzieliły się mistrzowskim tytułem „Królów plaży”. Pierwsze miejsce zajęli: Andrzej Kwapiński – Dominik Płużka i Mateusz Bury – Paweł Malicki. Na trzecim miejscu sklasyfikowani zostali Bartłomiej Gilewicz oraz Maciej Matyjasek. W niedzielę, 15 maja, rywalizowały pary mieszane. Pierwsze miejsce zajęła strzelińska para Wiktoria Raba i Mateusz Płaneta. W finale okazali się lepsi od Mariki Olejniczak oraz Piotra Woźniaka. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyli Agnieszka Grajewska i Łukasz Borkowski. Tuż za podium znalazła się strzelińska para w składzie Dominika Irza i Michał Janicki. Najlepsi siatkarze turnieju mężczyzn
Kolejne zawody siatkarskie w Białym Kościele odbędą się w dniach 11-12 czerwca. Organizatorami imprez są: Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne oraz UKS Sunrise.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.