Reprezentanci Boi Team Strzelin spisali się bardzo dobrze podczas Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu, które odbyły się w Poznaniu.
Do rywalizacji na macie przystąpili najlepsi zawodnicy no gi (walka bez kimon) z całego kraju, którzy rywalizowali między sobą z podziałem na płeć, wiek, wagę i stopień zaawansowania (pasy). W kategorii białych pasów, Masters II do 97 kg rywalizował Rafał Górecki. Były to pierwsze zawody zawodnika Boi Team. Rafał zaliczył udany debiut i wywalczył brązowy medal. W Poznaniu debiutował także Damian Franaszczuk (niebieskie pasy, Masters III do 91,5 kg). W pierwszej walce Damian pokonał rywala z Ukrainy. Franaszczuk przegrał w finale, chociaż zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Nasz zawodnik odebrał zasłużony, srebrny medal. Trener Boi Team Strzelin Paweł Pukalski-Pukała rywalizował w kategoriach Adult oraz Masters, czarne pasy do 91,5 kg. Szkoleniowiec przegrał pierwszą walkę na punkty, a drugą na przewagi. W Poznaniu jedną walkę stoczył Jakub Bałamucki. Nasz zawodnik zaliczył przegraną w kategorii do 97 kg, niebieskie pasy.
Rafał Górecki stanął na trzecim stopniu podiumDamian Franaszczuk był drugi
Na ten temat pisaliśmy w 11 (1149) wydaniu papierowym Słowa Regionu.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.