Daniel Mikołajek w LondynieStrzeliński zawodnik football freestyle Daniel Mikołajek jest jednym z najlepszych na świecie. Miniony sezon zakończył bardzo wysoko w światowych rankingach. Po sukcesach w Pekinie i Londynie, Daniel zaproszony został do wzięcia udziału w reklamie dużej firmy. Niestety. sukcesy w football freestyle nie przekładają się na zarobki, dlatego Daniel wyjechał ze Strzelina i łączy pracę z treningami.

Strzeliński zawodnik football freestyle Daniel Mikołajek w Londynie wziął udział w drugim turnieju w ramach prestiżowego F3 World Tour. Do rywalizacji mogli przystąpić jedynie najlepsi zawodnicy ze światowego rankingu. Pierwsze zawody odbyły się w Pekinie, gdzie popularny Mikołaj był ósmy, a teraz Daniel chciał poprawić swój rezultat w Wielkiej Brytanii.

Kontuzja w Londynie
Najpierw każdy z 16 zawodników prezentował swoje umiejętności, a później sędziowie ustalali ranking. Kolejny etap rywalizacji odbywał się systemem pucharowym, czyli przegrany odpada. Zawodnicy mierzyli się w starciach jeden na jednego. W każdym pojedynku zawodnik miał trzy razy po 30 sekund na przekonanie jury do swoich umiejętności. – Po fazie eliminacyjnej sklasyfikowany zostałem na ósmej pozycji. Pierwszy pojedynek stoczyłem z Oliverem Bawmanem z Nowej Zelandii. Dałem z siebie wszystko i bez problemów zwyciężyłem 3:0, dzięki czemu awansowałem do najlepszej „ósemki”. W ćwierćfinale trafiłem na Sebastiana Ortiza Boyka z Kolumbii. Ten pojedynek okazał się dla mnie bardzo pechowy. Miesiąc wcześniej skręciłem lewą kostkę, a w starciu z Kolumbijczykiem ból powrócił. Kilka razy spadła mi piłka, więc nie miałem szans na zwycięstwo. Ostatecznie Boyka został zwycięzcą całego turnieju w Londynie. Ja sklasyfikowany zostałem na siódmej pozycji, z czego bardzo się cieszę. Poprawiłem swój wynik z Pekinu i utrzymałem się w najlepszej „ósemce” zawodników na świecie w klasyfikacji F3 World Tour– powiedział o zawodach w Londynie Daniel Mikołajek.

Reklama w Afryce i zmiażdżone palce Daniel znów oczarował jury
Kolejny punkt F3 World Tour miał odbyć się w Republice Południowej Afryki. Zawody zostały odwołane, ponieważ wycofał się jeden z głównych sponsorów imprezy. W końcowej klasyfikacji Daniel zajął ósme miejsce na świecie, co oznacza, że w 2015 roku nadal będzie brał udział w tych prestiżowych zawodach. Teraz przed Danielem duże wyzwanie, udziałw reklamie - Razem z Szymonem Skalskim otrzymaliśmy propozycję udziału w reklamie Coca Coli, która ma być kręcona w drugiej połowie marca w Afryce. Czekamy jeszcze jednak na szczegóły. Przed trzema tygodniami miałem w pracy wypadek i zmiażdżone zostały dwa moje palce u nogi. Przez kilka dni nie mogłem chodzić. Teraz czuję się lepiej, zaczynam treningi. Odpocząłem i teraz mam jeszcze więcej siły i motywacji. W marcu miałem mieć pokazy w Stanach Zjednoczonych, jednak otrzymałem informację, że wyjazd ten odwlecze się w czasie. Z powodu kontuzji nie mogłem bronić tytułu w ogólnopolskich zawodach w Czarnkowie, gdzie do walki stanęło szesnastu najlepszych zawodników z Polski. Przez wypadek musiałem zrezygnować, a wystąpiłem jedynie w roli sędziego. W maju planowane są zawody Focus on Freestyle 3. Mam nadzieję, że wrócę do optymalnej formy – mówił strzeliński zawodnik football freestyle.

Praca, trening, zawody
Daniel Mikołajek zakończył 2014 rok na wysokim, piątym miejscu w światowym rankingu. Dodatkowo sklasyfikowany został na ósmym miejscu w F3 World Tour. Strzeliński zawodnik nie może jednak jedynie skupić się na sporcie, ponieważ treningi łączy z pracą - Cztery miesiące temu przeprowadziłem się ze Strzelina do Grodziska Mazowieckiego. Chciałem być bliżej Warszawy, ponieważ myślałem, że tak łatwiej będzie znaleźć sponsorów. Mieszkam jeszcze z dwoma innymi zawodnikami football freestyle, ale tak jak w Strzelinie, muszę łączyć pracę z treningami. Ciężko jest utrzymać optymalną formę, gdy wraca się zmęczonym z pracy. Jestem w ścisłej, światowej czołówce, ale bez sponsorów ciężko jest się utrzymać. Coraz poważniej myślę o wyjeździe z kraju – powiedział Daniel Mikołajek.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.