Stanisław Wnęk na pierwszym miejscu podium. Tuż za nim Kacper GłazowskiTenisiści stołowi ze strzelińskich klubów zdominowali mistrzostwa Dolnego Śląska w kategorii żaków. Zarówno w finale singla, jak i debla, spotkali się zawodnicy Fan-u i Granitu Strzelin.

W sobotę, 30 maja w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Tenisie Stołowym, w kategorii żaków. Nasze miasto godnie reprezentowały dwa kluby, Granit i Fan. W finale gry deblowej Kacper Głazowski z Granitu, w parze z Piotrem Klimkiem z Międzyborza, pokonał 3:0 duet Stanisław Wnęk (Fan Strzelin) – Bartek Barański (AZS UE Wrocław). Dodatkowo, w grze deblowej wystąpiła drużyna Granitu w składzie: Wiktor Wagner i Igor Szczepankiewicz. Żacy zajęli dziewiątą lokatę. Do rywalizacji o tytuł mistrza Dolnego Śląska w singlu przystąpiło 34 zawodników. W finale spotkali się dwaj zawodnicy ze Strzelina, Stanisław Wnęk z Fan-u oraz Kacper Głazowski z Granitu. Po emocjonującym pojedynku złoty medal zgarnął Wnęk, który pokonał rywala 3:1. To ogromny sukces dla obu strzelińskich tenisistów(!). Na 19. pozycji uplasowali się dodatkowo dwaj tenisiści Granitu: Wiktor Wagner oraz Igor Szczepankiewicz. W Brzegu Dolnym rywalizowała także jedna zawodniczka ze Strzelina – Gabrysia Onyszkiewicz. Tenisistka Granitu indywidualnie była dziewiąta, a w grze deblowej uplasowała się na piątej pozycji. Zawodnicy Granitu w Brzegu Dolnym
- To naprawdę ogromny sukces dla tych młodych zawodników. Należy, że Kacper Głazowski w następnym sezonie nadal będzie występować w kategorii żaków i będzie rozstawiany z numerem trzecim do Grand Prix Polski. Kacper będzie także reprezentował barwy Granitu na Mistrzostwach Polski Żaków 13-14 czerwca, gdzie będzie rywalizować z najlepszymi zawodnikami z całego kraju, a obecnie jest sklasyfikowany na 12 miejscu w ogólnopolskim rankingu – mówił trener Granitu Filip Muszyński. 

 

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.