Tymek podczas Wrocławskiej Olimpiady MłodzieżyTymoteusz Kłys, jako pierwszy zawodnik w historii stowarzyszenia sportowego Hałas Team, wziął udział w zawodach podnoszenia ciężarów. Strzeliński sztangista bardzo dobrze zaprezentował się podczas Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży. Tymek w kategorii do lat 15 uzyskał w dwuboju wynik 105 kg, co należy uznać za sukces, zwłaszcza, że trenuje tę dyscyplinę sportową od niedawna. - Chcemy podziękować Panu Leszkowi Rabórskiemu, prezesowi Dolnośląskiego Związeku Podnoszenia Ciężarów, za ciepłe przyjęcie naszego klubu w szeregach związku. Wielkie podziękowania należą się naszej pani trenerce Katarzynie Ostapskiej. Kasia świetnie przygotowała Tymka i współpraca układa nam się wzorowo. Serdecznie zapraszamy wszystkich na treningi – powiedziała Małgorzata Hałas-Koralewska z Hałas Team.
Młodzi sztangiści mają od kogo się uczyć, ponieważ ich trenerka Katarzyna Ostapska jest jedną z najlepszych zawodniczek w naszym kraju oraz Europie. Kasia pochodzi z Oławy i, pomimo zaledwie 27 lat, ma na swoim koncie wiele sukcesów: akademickie mistrzostwo świata, dwukrotnie zostawała mistrzynią Polski, a podczas ostatnich Mistrzostw Europy w Gruzji zajęła szóste miejsce. Trzymamy kciuki, żeby trenerka Hałas Teamu wzięła udział w olimpiadzie w Rio de Janeiro. - Wiadomo, że występ na olimpiadzie jest marzeniem każdego sportowca. Ja jednak nie wybiegam myślami tak daleko i chcę skupić się na kolejnych startach. Przede mną mistrzostwa Polski, w których chcę walczyć o złoty medal. Później odbędą się mistrzostwa świata w Stanach Zjednoczonych, gdzie prawdopodobnie będzie można uzyskać kwalifikacje olimpijskie. Cieszę się z dobrego miejsca w mistrzostwach Europy, ale nie zapominam, że przede mną jeszcze inne, ważne starty – powiedziała Katarzyna Ostapska.

Radosław Kwiatkowski

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.