W urzędzie gminy w Borowie podpisano umowę na przebudowę drogi gminnej w Ludowie Śląskim. Fot. UG Borów

W borowskim urzędzie wójt Waldemar Grochowski podpisał umowę z lokalną firmą Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ZURB z Borowa na przebudowę drogi gminnej w Ludowie Śląskim.

Przy podpisaniu umowy obecna była Anna Budna, radna z tej miejscowości. Wartość inwestycji to ponad 1,9 mln zł, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład wyniosło 1 879 492,92 zł. Prace powinny zakończyć się w lipcu bieżącego roku. Remontowana droga przebiega wewnątrz wsi i łączy dwie drogi powiatowe. Stanowi tzw. „bypass” dla drogi powiatowej, przebiegającej centralnie przez wieś. Jak informuje borowski urząd, przebudowa drogi polegać będzie m.in. na: wykonaniu nowych warstw konstrukcyjnych, ułożeniu krawężników drogowych wraz ze ściekiem przykrawężnikowym, wykonaniu nowej nawierzchni bitumicznej oraz nawierzchni z brukowej kostki betonowej, wykonaniu zjazdów i dojść do posesji z kostki betonowej, wykonaniu poboczy gruntowych, przebudowie kanalizacji deszczowej z wykonaniem nowego odcinka oraz montażem wpustów drogowych i studni rewizyjnych oraz konserwacją rowu i wymianą przepustu pod drogą.

Artykuł zamieściliśmy w 11 (1199) wydaniu papierowym Słowa Regionu

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
no to strabag , berger bau, eurovia zobaczyli środkowy palec. lubie to.
3
Gravatar
Adam
A w Jeleninie nadal dziura na dziurze.
0

Przeczytaj także