Konsulaty generalne i honorowe działające we Wrocławiu wspólnie z prezydentem Wrocławia wyraziły swoją solidarność i jedność z narodem ukraińskim w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Pod konsulatem generalnym Ukrainy przy pl. Nankiera zorganizowano dzisiaj spotkanie w tej sprawie, w którym udział wzięli m.in.: konsulowie generalni i honorowi Niemiec, Ukrainy, Węgier, Szwecji, Brazylii, Hiszpanii, Gruzji, Indii, Malty.

- Jestem dumny z Wrocławia i państwa konsulów tu obecnych. We Wrocławiu, mieście solidarności, solidarnym głosem mówimy: Ukraina jest niepodległym krajem. Nie mówimy o „konflikcie ukraińskim", ale o „agresji Rosji na niepodległą Ukrainę". Nie mówimy o „uznaniu niepodległości republik", ale o „destabilizacji Ukrainy przez Rosję". Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Gruzji. Nie możemy się na to zgodzić – podkreślił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.
Jacek Sutryk zwrócił się też do licznej społeczności ukraińskiej zamieszkującej Stolicę Dolnego Śląska. - Tysiące Ukraińców wybrało Wrocław jako swój drugi dom. Chcę powiedzieć, ze niezależnie czy Państwa obecność tutaj będzie liczyła się w dniach, tygodniach, miesiącach, czy latach, są Państwo zawsze mile widziani we Wrocławiu. Zapraszam Państwa do współtworzenia tego miasta, które jest Waszym domem – dodał prezydent.
Sytuacja na Ukrainie z każdą godziną staje się coraz bardziej napięta - Rosja rozpoczęła ewakuację pracowników ze wszystkich swoich placówek dyplomatycznych. Z rosyjskiej ambasady w Kijowie zdjęto rosyjską flagę. W związku z konfliktem ukraińsko-rosyjskim, Lwowska Rada Miejska wystosowała dzisiaj orędzie do burmistrzów miast partnerskich Lwowa o dostarczenie sprzętu wspomagającego nieprzerwane życie miasta (sprzęt medyczny, generatory diesla itp.)
Hans Jörg Neumann – Konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu wskazywał, że sankcje nałożone na Rosję muszą przynieść oczekiwany efekt. Nie bez znaczenia pozostają również inne działania dyplomatyczne.

- To ważne, byśmy jako Europa i świat okazali swoją jedność i solidarność z Ukrainą. Rosja jawnie złamała prawo międzynarodowe i czuje się bezkarna. Nie ma naszej zgody na naruszanie granic – dodawał Neumann.
Jurij Tokar – Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu podziękował wszystkim za okazane wsparcie i zapewniał, że Ukraina nie będzie patrzyć biernie na poczynania Władimira Putina oraz rosyjską agresję.
- Bardzo dziękuję Panu prezydentowi Sutrykowi oraz wszystkim konsulom honorowym i generalnym. Naród ukraiński będzie bronił swojego prawa do wolności i nienaruszalności granic. Wierzę, że na Ukrainie przede wszystkim zatriumfuje prawda – dodał Tokar.
We Wrocławiu funkcjonuje 25 konsulatów – 22 honorowych oraz 3 zawodowe (Niemiec, Ukrainy i Węgier).

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Solidarni z Ukrainą
Beza powiedziała :
Zachęcam do zapoznania sie z historią i do obejrzenia filmu pt.Wołyń
lepiej porozmawiać z tymi co z wołynia uciekli albo poczytać na necie. jak ukraińcy zrobią ruskim wołyń a zrobią to będzie polska a nie priwisljańskij kraj jak ukraińcy zwiążą walką rosję i dostaną nóż w plecy od chin.

0
Gravatar
Beza
Może byśmy sobie przypomnieli Wołyń?
Zachęcam do zapoznania sie z historią i do obejrzenia filmu pt.Wołyń
0
Gravatar
879
RE: Solidarni z Ukrainą
spajker. powiedziała :
flaga strzelina.
:D lol :-)

0
Gravatar
spajker.
RE: Solidarni z Ukrainą
flaga strzelina.
0

Przeczytaj także