Ktoś zniszczył plakaty Katarzyny Ryby, która niedawno ogłosiła start i zamierza ubiegać się o fotel wójta

Niedawno nieznani sprawcy niszczyli plakaty wyborcze w gminie Kondratowice. Policja przyjęła zgłoszenie i prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Chodzi o plakaty Katarzyny Ryby, która niedawno ogłosiła start i zamierza ubiegać się o fotel wójta gminy Kondratowice. Kandydatka startuje z KWW RAZEM BEZ PODZIAŁU dla Gminy Kondratowice.

- W ciągu trzech ostatnich nocy na terenie różnych miejscowości w gminie Kondratowice ktoś zrywał plakaty jednej z kandydatek. Strzelińska policja przyjęła zawiadomienie w celu ustalenia sprawców – mówi Piotr Sołtysiak, rzecznik strzelińskiej policji.

IMG 20240226 WA0003Strzelińska policja przyjęła zawiadomienie w celu ustalenia sprawców

W Polsce ruszyła kampania wyborcza. Na sklepach, ogrodzeniach czy domach pojawia się coraz więcej materiałów wyborczych z wizerunkami kandydatów. Banery z oznaczeniami komitetów podlegają ochronie prawnej. Co grozi za zniszczenie baneru lub plakatu? Zasady jasno określa Kodeks wyborczy - „kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem podlega karze aresztu albo grzywny”. Jeden z prawniczych serwisów internetowych podkreśla, że ukarane może być nawet zamalowanie lub domalowanie elementów na plakacie wyborczym. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń wysokość mandatu może wynieść nawet 5 tys. zł. Gdy komitet wyborczy oszacuje, że straty poniesione przez zniszczenie plakatu wyborczego przekraczają 500 zł, osoba, która dokonała tego czynu, może zostać skazana na karę pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Szuler
A Gracz gra nie czysto i nie mówię tu o kartach.
2
Gravatar
TruckdriverDST
Jak wójtem, przecież ryby głosu nie mają..??
2
Gravatar
Głos
Przecież ona nie będzie miała nic do powiedzenia. Głosem będzie sąsiadka. Ona będzie tylko długopisem.
2
Gravatar
Adam
kto niszczy
A Gracza plakatów nikt nie niszczy? To chyba cud no nie? Tylko niszczą plakaty tej co nie ma szans zostać wójtem. Jaja jak berety
2
Gravatar
Wit
A ja to tak zwrócę uwagę na inną kwestię. Gdzie drodzy Państwo Radni na Waszych materiałach wyborczych informacje i źródle finansowania kampanii. Zarówno na banerach jak i plakatach czy ulotkach brak jakiejkolwiek informacji w tej sprawie. A i kolejna kwestia. Jak nie mając zarejestrowanyc h kandydatów na radnych startuje się z kampanią na wójta Szanowna Pani??? I to jeszcze z 3 tygodnie temu... Ocenę sprawy pozostawiam czytelnika tej coraz mniej obiektywnej gazety.
1
Gravatar
Wyborca
Jak posiadasz dowody to musisz to zgłosić do PKW bo pisanie komentarzy nic tu nie zmieni tylko PKW.
1
Gravatar
Wit
Dowody wiszą na na tablicach, ogrodzeniach i leżą po domach. Cóż chcieć więcej 😄
0
Gravatar
Wyborca
PKW czeka na twój donos. Leć szybko konfidencie.
0
Gravatar
Cześ
W tych sprawach miszczem jest Czesułaf. On dobrze zgłasza i donosi ale tym razem to nie w jego interesie...
1
Gravatar
Słowo regionu.
Słowo regionu jakoś tak ostatnio piszecie tylko o tej Pani. Przypadek? Czy koniecznie chcecie pokazać za kim stoicie? Trochę nie fajne się to robi. Bo dzinikarstwo powinno być obiektywne.
-3

Przeczytaj także