ZNAJDŹ NA STRONIE

Śledczy ustalili, że wszystko zaczęło się od odebrania telefonu od rzekomego brokera, który zachęcił mężczyznę do zainwestowania swoich środków zgromadzonych na koncie bankowym w akcje spółek sektora finansowego

Strzelińscy policjanci prowadzą postępowania dotyczące oszustwa popełnionego metodą „na brokera”. Jak ustalono wszystko zaczęło się od odebrania telefonu od rzekomego brokera, który zachęcił niczego nie świadomą ofiarę do zainwestowania środków zgromadzonych na koncie bankowym w akcje spółek sektora finansowego. Inwestycja miała być szybka, a co ważniejsze pewna. Jeśli padłeś ofiarą takiego oszustwa, zgłoś ten fakt na policji i najszybciej jak to możliwe złóż reklamację do banku.

- W prowadzonej sprawie z konta bankowego 88-letniego mieszkańca powiatu strzelińskiego zniknęły wszystkie zgromadzone oszczędności - informuje starszy aspirant Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - W toku prowadzonych czynności ustalono, że pokrzywdzony zainstalował aplikację „zdalny pulpit”. W ten sposób sprawca przejął kontrolę nad danymi, a następnie od 12 do 15 stycznia br., wykonał operacje bankowe. Jak ustalono chwilę wcześniej mężczyzna za namową „brokera”, bezpośrednio po zainstalowaniu aplikacji, wykonał operację bankową, która umożliwiła przejecie konta.

Śledczy ustalili, że wszystko zaczęło się od odebrania telefonu od rzekomego brokera, który zachęcił mężczyznę do zainwestowania swoich środków zgromadzonych na koncie bankowym w akcje spółek sektora finansowego. Inwestycja miała być szybka, a co ważniejsze pewna. Jednak w wyniku działania sprawcy mieszkaniec powiatu strzelińskiego stracił oszczędności swojego życia – 130 tys. zł.

Jak nie stać się ofiarą?

Zawsze zachowaj czujność, nie działaj pochopnie. Koniecznie upewnij się z kim rozmawiasz, nie daj się zmanipulować. Jeśli zadzwoni do Ciebie ktoś z banku ROZŁĄCZ SIĘ. Skontaktuj się z bankiem, najlepiej osobiście udaj się na placówki bankowej lub natychmiast samodzielnie zadzwoń na infolinię swojego banku ( pod numer, który znajdziesz na stronie swojego banku). Jeśli telefon z banku był prawdziwy, to konsultant z infolinii, na którą dzwonisz, będzie wiedział o co chodzi. W podejrzanej sytuacji, dla własnego bezpieczeństwa, przelej część swoich oszczędności na inny rachunek w innym banku, wówczas nie stracisz dostępu do całości swoich środków.

- Apelujemy o ostrożność i rozwagę podczas telefonicznych rozmów z nieznajomymi osobami. Pamiętajmy, że oszuści manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji. Dlatego w kontaktach z nieznajomymi kieruj się zawsze zasadą ograniczonego zaufania. Rozłącz się i skontaktuj z konsultantem swojego banku, aby zweryfikować, czy rozmówca faktycznie jest tym, za kogo się podaje. Można też osobiście udać się do oddziału, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Przestrzeganie kilku zasad sprawi, że nie utracimy swoich oszczędności - apeluje starszy aspirant Łukasz Porębski.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Selfi
Starszym ludziom się nie dziwię bo mogą nie być na czasie. Ale młodzi dawają się oszukiwać i to jest zaskakujące bo powierzają oszczędności życiowe obcym zupełnie nieznajomym. Piszecie o oszukaństwach a ja chciałbym przeczytać że w końcu ukarano i to srogo oszusta.
2

Przeczytaj też